| denis223 a întrebat:

de curand ( 2 saptamani ) i-am spus celei mai bune prietene ca o plac, ea a spus mersi pentru sinceritate si nu stiu ce sa cred.Am pastrat legatura, inca mai stam o gramada impreuna, si nu stiu ce sa mai cred sau cum sa continui.Chiar vreau sa iasa bine ca o iubesc. Putin ajutor?

Mersi anticipat!

Funda pentru cel mai bun raspuns! :

Apropo :Cunoastem aproape tot unul despre altul. Poate ajuta.Si imi spune tot ce are pe suflet ( pe cine enerveaza de ce se simte rau, etc )

Răspuns Câştigător
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Fratele meu tu faci parte din categoria baietiilor cu bun-simt din pacate fetele nu apreciaza aceasta calitate si ii plaseaza pe acestia in friendzone. daca erai mai cu tupeu, o prindeai de buca, o sarutai brusc sau o pipaiala pe sani frate crede-ma a ta era fara discutii. lucreaza ca increderea si autodisciplina. Fetele cand au baieti ca tine care roiesc in jurul lor le creste egoul, DAR daca tu esti baiat istet si sper sa imi urmezi sfatul incepe sa o ignori, arata-i indiferenta, fi tu cel acre sterge pe jos cu ea si nu ea cu tine. incearca sa oferi atentie altor fete. un secret: daca e ceva ce fetele nu suporta e sa vada admiratorii lor oferind atentie altor fetewinking

| maaluuu a răspuns (pentru Verginic?Vac?Gras?):

laughing) astea da sfaturi

| denis223 explică (pentru Verginic?Vac?Gras?):

Frate, ai dreptate, dar nu as vrea sa renunt la ea.

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns (pentru denis223):

Atunci nu ai decat sa ramai catelusul ei

| denis223 explică (pentru Verginic?Vac?Gras?):

Ok, o sa mai incerc o data, si dupa o sa vad.

| denis223 explică (pentru Verginic?Vac?Gras?):

Mersi de raspuns, o sa caut o fata care sa admire asa cum sunt eu. Funda pentru tine, mersi de ajutor din nou! happy

| denis223 explică (pentru denis223):

Sa ma admire *

20 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Iar zona aia a prieteni, aia te vede ca o surioara masculina atat, asta e

| denis223 explică (pentru RAY):

Pot iesi, in caz ca mi se pare happy Deci. nu e o problema.

| RAY a răspuns (pentru denis223):

Atunci numai te milogi atata

| OoBunnyoO a răspuns:

Daca ea nu ti-a raspuns si nu ti-a spus ca simte la fel, inseamna ca nu o face. Cel mai bine ar fi sa continui ca inainte, ca prietenul ei cel mai bun.

Insa, nu stiu daca tie o sa iti fie usor. Parerea mea este ca ea se comporta ca si cum nu i-ai fi spus nimic. Nu poti sa ii spui unui prieten ca simti ceva pentru el si tu sa nu ii spui nimic. Nici sa nu clarifici ceea ce simti pentru el, nici cum ai vrea relatia sa evolueze sau cum sa rezolvati situatia. Din punctul meu de vedere ea se comporta destul de egoist incercand sa fuga de problema si ignorand-o si punandu-te pe tine intr-o situatie extrem de confuza.

Dupa cum spuneam, nu cred ca te place. Insa, daca sunteti foarte buni prieteni, asa cum sustii, vorbeste deschis cu ea si spune-i ce ai spus aici si intrebarile pe care le ai in legatura cu felul in care va evolua relatia.

| denis223 explică (pentru OoBunnyoO):

Mersi, o sa incerc.

| WaterDrop a răspuns:

Aaaa, mersi pentru sinceritatea de a adauga acel edit. Intelegi?

Trebuie sa treci direct la actiune acum, incearca sa creezi un moment in care sa para ca sunteti doar voi doi izolati de restul lumii si apoi sarut-o direct. Alege sa faci asta intr-o zona aglomerata, cu foarte multa lume in jurul tau, cu cat mai multi oameni cu atat mai bine. Nu mai ai nimic de pierdut acum pentru ca sigur nu vrei sa salivezi dupa ea in postura de prietena si atat pentru restul vietii tale asa ca da-i bataie.

| denis223 explică (pentru WaterDrop):

Mersi, e un sfat bun.

| Rektsona a răspuns:

Friend zone shite greu iesi

| denis223 explică (pentru Rektsona):

Am experienta, nu e greu.

| maaluuu a răspuns:

Nu merita sad treci la alta big grin

| denis223 explică:

Nu stiu daca se vede edit-ul, asadar o sa scriu aici ce voiam sa completez: Ne cunoastem foarte bine unul pe altul si imi spune tot ce are pe suflet ( ca o enerveaza cineva, de ce e suparata, secrete, etc )

| denis223 explică (pentru denis223):

A, se vede, am scris degeaba iar laughing

| E7eRgY a răspuns:

Timpul le rezolva pe toate, poate ea te considera un prieten bun si doar atat, nu are rost sa insisti foarte mult.
Ai putea sa o intrebi daca simte ceva pentru tine sau daca ii place de tine, dar dupa parerea mea daca ii placea facea si ea ceva in acest sens.

| denis223 explică (pentru E7eRgY):

Mersi, dar nu vreau sa renunt asa usor totusi, dar e o idee buna.