| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema destul de mare, de aceea vreau sfaturi doar de la oameni experimentati, nu de la copii de 14 ani.Ieri am aflat ca iubita mea ma inseala.Nu sunt cu ea de mult timp, doar de cateva luni dar ca un inconstient am inceput sa tin la ea si nu vreau sa o pierd.Deci, orice ar fi vreau sa ramana cu mine, desi e greu Sa iert asa ceva dar in fine...Saptamana viitoare urmeaza sa ma mut la ea dar nu stiu ce sa fac sa ma mut si sa ma prefac ca nu stiu sa vad ce mai face(oricum aflu orice miscare face), sau sa ii spun ca stiu? Va rog, cum sa procedez? Adica ca sa vada ca o iubesc si sa renunte la ala cu care ma inseala si sa ma iubeasca si ea, desi poate ma iubeste dar putin. I-as da o sansa pentru ca tin la ea si chiar nu vreau sa ne despartim chiar daca asta ii e meritul.sad

4 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Si ce mai, crezi ca-i singura care o face? Dar nu prea te cred pentru ca o femeie asa libertina nu cred ca facea pasul asta de a te muta cu ea.Eu cred ca doar banuiesti ceva iar banuielile tale sint nefondate.

| anonim_4396 explică (pentru harciog):

@harciog astea nu sunt banuieli, stiu din surse mai mult ca sigure ca ma inseala. Oricum am specificat ca stiu orice miscare care o face!

| Ecea a răspuns:

Nu te poti preface la nesfarsit.
Problema nu este grava, se intampla destul de des.
Sfatul meu este sa o intrebi de la bun inceput ce vrea inainte sa faci un asemenea pas.Probabil fata este in dubii sau nu a iesit inca dintr-o fosta relatie sau nu stie ceea ce vrea.Probabil te place si pe tine dar si pe celalalt.
Acorda-i mai mult timp,spune-i adevarul si afla ce vrea de fapt.
Daca se balbaie, sfatul meu este sa o lasi si sa iti vezi de viata ta deoarece iti poti face singur rau si nu se merita.

Daca vrea sa ramana cu tine trebuie sa o intelegi si sa treci peste, se intampla oricui sa aiba momente dificile si sa ia decizii gresite.

| DeliaMarius a răspuns:

Te inseala. Motivul? Posibil sa nu te placa asa mult, sa nu simta ce simti tu pentru ea ori se plictiseste repede de partener. Situatia nu e asa buna,trebuie sa alegi. Corect e sa vorbesti cu ea, sa o intrebi ce vrea ea de la tine, daca te iubeste,daca mai vrea sa continuati. Dupa ce iti raspunde,nu tine in tine, spune-i ca stii ca te inseala. Daca tu tii la ea,spune-i ca ai fi dispus sa o ierti dar sa fie altfel. Aici nu e o conditie,e vorba de tine in primul rand,pentru ca ai avea de suferit. Asa cum tu trebuie sa iei o decizie, inainte de asta trebuie sa acumulezi ''informatii'' si sa te gandesti bine la ce e de facut. Daca spune ca v-a termina cu acea legatura, o ierti si pe parcurs ai sa vezi daca s-a schimbat. Daca nu, o uiti si gata. Nu se merita, nimeni nu are dreptul sa-si bata joc.