| Paul45B a întrebat:

de la 9 ani nu îmi mai creste penisul și am 12 ani. La toti colegii mai mari sau mai mici ca mine cu o luna le-a crescut. Nu va mai creste deloc?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Penisul creste pana la 16 ani, depinzand strict de activitatea hormonala a corpului tau, fiind direct influentata de calitatea mancarii pe care o mananci zilnic.

Sunt convinsa ca la 9 ani nu te interesa cat de mare ai cuculetul, descopernud-l abia cum, la 12 ani.
Dar nu-i nimic este inca la stadiul de cuc, pana la 16 ani, cand va arata ca un penis. laughing

| corbulalbrosu a răspuns:

La aceasta intrebare de-a ta practic este imposibil sa-ti raspunda cineva in cumostinta de cauza, sau sa-ti ofere un raspuns catusi de cat obiectiv si apropiat de realitate, adica catusi de cat corect. S-ar putea sa mai creasca in urmatorii 4-ani, fiindca in cazul baietilor maturizarea si dezvoltarea penisului se termina in jurul varstei de 16 ani. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Va mai creste pana pe la 17-18 ani.

| da33a a răspuns:

Creste, creste