| LissaLy a întrebat:

Auziti, sora-mea luna viitoare face 15 ani si inca nu i-au crescut sanii calumea, ii are mici. Fata de cum eram eu la varsta ei, ea inca nu s-a dezvoltat. E vreo problema, nu-i vor creste chiar asa mult?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

O sa-i creasca putin, asta e sprijino

| Anduuu a răspuns:

Are 15 ani...se va dezvolta inca cel putin 5 ani de acum inainte. Sa nu-si faca griji :* Chiar daca sunteti surori, fiecare om se dezvolta diferit. La inceputul clasei a 8-a eram scunda, foarte scunda.Si foarte "lata". Da, eram grasana, asa am fost de mica.Dar eram scunda, si toti imi spuneau ca voi ramane asa laughing Aveam o colega..suuper inalta, care la sfarsitul clasei a 9-a se uita de jos la minewinking Am crescut intr-un an exagerat de mult in inaltime si am si slabit. Pana si doctorul de familie s-a mirat. Aceeasi chestie si cu sanii big grin sa aiba rabdare. Eventual, vizitati un medic daca mai sunt si alte probleme, si nu doar asta happy Repet:inca cel putin 5 ani se va dezvoltawinking

| Liviu a răspuns (pentru Anduuu):

Uff,aceias problema o avea meu (numai ca is baiat)Toti baieti aveau par pe pipet, pe fata pe la 15 ani eu ramasesem ne dezvoltat, eram cel mai mic si indesat.Dezvoltarea a venit in cam 3 4 luni am crescut in inaltime foarte mut, cand m-am dus la scoala, deja trebuia sa schimb hainele happy ca numai ma incapeau. urata treaba, dar noi astia care ne dezvoltam mai greu, imbatranim si mai greu laughing

| AtateaConditii a răspuns:

O sa ii mai creasca oleaca dar sa nu asculti pe altii care zic ca mai e timp sa creasca si nu stiu ce, nu o sa mai creasca, de la 13 ani poti sa iti dai seama cum vei avea sanii toata viata. Fiecare are genetica diferita, se poate mosteni de la parinti, bunici. Asta e, doar nu o sa cada in depresie pentru asta, eu zic ca e norocoasahappy.

| Λησηумσцѕ a răspuns:

Nu-i nici o problema, ea pana la varsta de 18 ani se dezvolta. Asa este mereu la fete. Unele se dezvolta mai repede altele mai incet. Nu iti face griji, nu are nici o problema.
Sper ca te-am ajutat.
Ceau!

| lorena15 a răspuns:

Sa nu isi faca griji, ii vor creste puntin mai incetwinking

| nyco2013 a răspuns:

Nu este nicio problema, dar poate ea este mai slaba, are nevoie de mai mult calciu, fier si magneziu. sau s-ar putea sa nu-i aibe niciodata mari pentru ca asa e constructia ei. dar cel mai important nu trebuie sa faca din asta o adevarata problema, ci sa astepte sau sa se resemneze. sper ca te-am ajutat :*