| Justkillme a întrebat:

De mai bine de un an de zile a inceput sa-mi placa de o fata, dupa ce ne-am cunoscut vorbeam din ce in ce mai mult si asa incepusem sa o plac.Problema e ca eu eram pentru ea "cel mai bun prieten",desi aveam niste cunostinte care mi-au spus ca ar fi aflat ca si ea ma place si au zis sa fac pasul insa imi era frica si am facut-o cam tarziu, cand deja un baiat se tot dadea la ea, nu i-am spus direct,dar am inteles ca era prea tarziu si am observat ca in acea perioada (cand ei i pl de acel baiat) se observa ca ma considera cel mai bun si nu altceva, din felul cum vorbea. Am continuat sa fim cei mai buni prieteni si sa ne ajutam mereu,ne-am fost mereu aproape, iar eu incercam sa o uit, dar nu puteam cat timp vorbeam atat de mult cu ea. Totul s-a schimbat cand...acum o luna am inceput sa ne vorbim putin mai (ca si cum am flirta) Ea era libera ..acel baiat placea pe alta..si nici ea nu-l mai placa,asa ca m-am gandit ca e momentul sa-i spun si de aceasta data sa o fac serios,i-am spus ca o plac si tocmai venise vorba de acel baiat ca nici nu vorbisera cine stie ce si deja incercase sa o sarute si a zis ca nu suporta acest tip de baieti si eu am spus "eu nu sunt asa,sunt dispus sa astept pentru o fata cat este nevoie" si mi-a spus "pentru mine,ai fi dispus sa astepti?" si normal ca raspunsul meu a fost da. Pana aici mergea totul asa bine,mi-a zis ca si ea ma place si cand sa fim,ma rog, mi-a spus ca nu poate, pentru ca daca ne vom certa(despartii) ma va pierde ca cel mai bun prieten si am incercat sa-i explic ca nu e asa..si in final a zis ca nu poate si am spus ca eu o las sa se gandeasca. Au trecut zilele,am vazut ca s-a cam distantat putin de mine si de fiecare data cand vorbeam imi parea trista (doar cand vorbea cu mine) si aflasem ca ii spusese unui prieten ca ar avea ea o pr si cel mai bun pr. al acelei prietene ar vrea sa stea cu ea si ei ii e frica (penibila faza cu "am o pr care..." ). Dupa cateva zile vorbeam cu ea pe fb si mi-a scris ca nu prea ma place ca nu stie ce simte si cam cu asta s-a incheiat tot. Dar nu intelegeam de ce totusi,dupa cele vorbite cand eram cu ea si vorbeam cu alta fata se uita foarte urat,iar cand ma uitam spre ea lasa privirea in jos si tot trista parea, iar in unele seri am impresia ca incearca sa-mi dea indicii ca ar vrea iar in unele parca incearca sa arate ca nu si sa ma faca sa renunt. Stiu ca e foarte ciudat, banuiesc ca va dati seama cum ma simt eu sunt asa confuz, nu inteleg absolut nimic din ce se petrece! sad. Ce as putea sa fac? chiar o plac sad (si nu ma luati ca sa incerc sa-i arat ca vreau relatii sexuale cum am citit nu stiu unde, zau asa am DOAR 15 ANI, IAR EA ESTE CU UN AN MAI MICA ). Apreciez orice parere despre ce as putea face! sad

Răspuns Câştigător
| Hakuouki a răspuns:

Cred ca te agati aiurea de trecut. La varsta asta este normal sa fi confuz si nu spun sa fi un "bad boy de carton", dar fi mai indraznet cand este vorba de o fata, sarut-o, nu-i spune ca vei astepta sa fie gata de sarut. Parerea mea este ca ar trebui sa te debarasezi de aceasta fata, esti tanar, cunoaste mai multe fete, cu ea oricum nu vei avea o relatie de durata, dupa 3 saptamani va plictisiti. Nu incerca sa ma contrazici.

| Justkillme explică (pentru Hakuouki):

Multumesc mult, dar motivul pentru care sunt curios este ca a zis ''da''' si chiar a intrebat pe cineva si i-a spus ca ''are o prietena'' -_- si ca acea prietena il place pe acel pr. etc De asta nu inteleg sad

| Hakuouki a răspuns (pentru Justkillme):

Iti bati prea mult capul cand pe altii nu-i doare nici macar in breton. Un refuz este un refuz, daca analizezi nu poti trece peste.

| Justkillme explică (pentru Hakuouki):

Ok,multumesc...am sa incerc sa trec peste! sad

| Hakuouki a răspuns (pentru Justkillme):

Imi pare rau, numai bine.

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Tu o placi, ea nu te place, motiv pentru care nu puteti avea o relatie. Si nu uita pe viitor ca intr-o relatie baiatul trebuie sa pupe fata, nu sa-i spuna ca va astepta pana la adanci batraneti.

| Justkillme explică (pentru neutrino):

Nu am spus ca nu o voi pupa, nu am fost niciodata emotionat laughing. Dar tocmai mi se plansese de acel baiat ca de abia ce vorbise cu el si el deja trecuse la fapte si a zis ca nu suporta acel tip de baiati si am zis ca eu nu sunt asa si pot sa mai astept si m-a intrebat daca sunt dispus si pentru ea sa astept! si asta m-a si pus pe ganduri :/ poate e vina mea ca nu m-am dat si eu la ea inca de la inceput..cand...am inte; es de la mai multi ca era moarta dupa mine, poate nici nu se mai intampla ceva cu acel baiat daca veneam eu la timp... e posibil sa fie prea tarziu acum? sad

| grab a răspuns:

Ce sa faci, mane, las-o sa isi ruleze comportamentul ciudat specific varstei. niciodata nu vei obtine ceva concret sau coerent de la o fata de varsta ei. de cand le vine primul ciclu pana le vine primul barbat hotarat pe treaba ele tot asa o vor adre... flower power, incurca pe toata lumea si sunt niste sucite, habar nu au ce vor! happy incearca sa faci o selectie si sa alegi raul mai mic. adica din toate ametitele poate gasesti una mai mare care e mai putin ametita si fa-ti treaba cu ei sa zici ca ai si tu o prietena. iar pe asta tine-o in continuare ca amica daca doar atata poate sa iti ofere pentru moment! succes!