| BehindYouMF a întrebat:

De mult stau fara o iubita si imi doresc sa cunosc o fata cu care sa ma potrivesc. Nu sunt frumusetea intruchipata dar posibil sa am niste trasaturi frumoase. Imi puteti spune cum pot sa intalnesc o fata (adica daca e mai bine online sau nu) si cum sa ma port cu ea ca sa ma iubeasca pentru cine sunt, nu neaparat pentru cum arat.
Va rog nu imi dati hate, m-am saturat sa fiu singur mai ales ca sunt singurul dintr-un grup de prieteni care n-are o iubita (nu e o competitie sau ceva dar ma intristeaza)
Astept parerile voastre happy

Răspuns Câştigător
| Celcestietot a răspuns:

Mai bine este sa o cunosti in viata reala si daca iti place de ea, sa ii ceri contul pe vreo retea de socializare sau sa vorbiti pe o apicatie prin care puteti realiza comunicarea in caz ca nu are cont. Te sfatuiesc asa, pentru ca exista posibilitatea ca vorbind cu o persoana pe domeniul online sa dai peste vreun cont fake si sa ramai dezamagit, mai ales fiind nou in asa ceva. Dar, daca incerci sa iti faci vreo iubita in virtual, chiar daca are poze atasate la contul sau, baga un apel video ca sa fii sigur ca este ea. Cum sa te comporti cu ea ca sa te iubeasca pentru cine esti? Exact cum ai scris tu, dar nu ti-ai dat seama, sa te comporti la fel cum esti. Daca vei incerca sa fi fals intr-o relatie serioasa si sa adopti o anumita masca doar pentru a obtine fericirea, in cele din urma va incepe sa te chinuie asa ceva, o sa te stranga masca rau de tot. Mie nu mi s-a intamplat ceea ce am vorbit in propozitia trecuta, dar cunosc cazuri. Nu este greu chiar deloc sa iti formezi o asemenea relatie, doar persistenta este cheia succesului, iar fata aceea trebuie sa te iubeasca pentru ceea ce esti cu adevarat, nu uitawinking!

54 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Socialiseaza mann, intra intr-un grup si vorbeste dar nu sa pari a fii disperat sa vrei iubita, socializarea conteaza foarte mult, fetele aprecieaza baieti sociabili

| BehindYouMF explică (pentru RAY):

Pare dubios daca incep mereu eu conversatiile?

| RAY a răspuns (pentru BehindYouMF):

Nu ca pare dubios dar nu le plac disperati

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Imi doresc sa cunosc o fata
Ca să o cunoști pe o fată, trebuie o cauți, până o găsești. Fără acest efort de căutare, nu o vei găsi.
cu care sa ma potrivesc.
Nu există acea fată cu care să te potrivești. Acea potrivire nu există acum la nici o fată acum, undeva în lume. Astfel după ce găsești o fată, potrivirea se face tot prin efortul tău. Astfel este un proces la care trebuie să faci efortul propriu. Cum să îl faci fără să știi cum să o faci? Învățând. Cum înveți? Cu prima fată înveți ceva din ceea ce trebuie să faci pentru potrivire. Apoi cu a doua mai înveți puțin, despre ceea ce înseamnă acea să o te potrivești cu o fată. Pâna la ultima, cu care să potrivești fără să îți dai seama cum s-a întâmplat.

| Sofer a răspuns:

Poți încerca și online și real. Pe online e greu. Aici e teritoriul lor unde e seen ul la înaintare.

| Emma30555 a răspuns:

Încearcă sa fii mai sociabil, sa ieși în oraș sa cunoști persoane noi... Dacă ieși în lume ai șanse sa întâlnești mai multe fete. Și online merge dar nu e pentru toată lumea. Întâi trebuie sa o cunoști și apoi o faci sa te iubească, dar asta vine de la sine nu exista o rețetă, dacă va potriviți și va înțelegeți o sa funcționeze

| ForeverAlone97 a răspuns:

Nu inventez nimic.

| ForeverAlone97 a răspuns:

Te inteleg mai bine decat ai crede.

| ForeverAlone97 a răspuns:

Sincer nu am incercat asta laughing

| ForeverAlone97 a răspuns:

E bine macar ca ati ajuns la poze.

| ForeverAlone97 a răspuns:

Gandeste-te ca eu am 1, 85 si tot nu se uita la mine.

| SoareDaniel a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Mancatiash nu stiu cum am sa traiesc asa, in bautura si jocuri de noroc toata viata umilitor

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru SoareDaniel):

E foarte greu de suportat singuratatea. Inca ceva, hai sa ne mutam in privat ca deja facem spam aici.

| SoareDaniel a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Pentru un rac singuratatea e CRIMA

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru SoareDaniel):

Eu nu prea cred in zodii.

| SoareDaniel a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Eu tind sa cred avand in vedere unele citite pe acolo legat de zodia mea si pe care le simt

| SoareDaniel a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Vrei sa stii totusi ce e mai dureros, nu mi-e mie de spam ca fac la postarea astuia ( oricum trebuie sa deschida ochii ) m-am deschis cu problema asta la parintii, care cu mentalitatea lor de comunistii mi-au zis ca atentie nu trebuie sa iau lucrul asta personal si ca trebuie sa vina de la sine si ce sa vezi de o saptamana si ceva nu mi-au mai batut niciun apropo legat de asta! stii ce inseamna CA S-AU RESEMNAT SI EI cu gandul happy doare foarte tare prietene iti sfasie inima

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru SoareDaniel):

Ok.

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru SoareDaniel):

Cand eram in liceu i-am zis lui taica meu de problema pe care o am cu sexul opus. Si mi-a zis ca asta o sa se rezolve, ca nu exista sa ramai fara, etc. Sfaturi care pe mine personal nu m-au ajutat deloc. Ai mei inca nu s-au resemnat, dar imi place ca nu ma mai bat la cap cu vesnica replica cu gagicile cum stai. Singuratatea se simte cel mai tare de la 30 in sus. Stiu ca e dureros. Recunosc ca in liceu si facultate mi-am cam irosit sansele.

| SoareDaniel a răspuns:

Pe net nu ai nicio sansa pe site-uri de dating, dai de fake-uri ca sa apuci sa platesti nu stiu ce abonamente ( sunt patit ) primesc sute de mesaje de la roboti cred, nu stiu daca am dat un mesaj cuiva si am primit inapoi laughing), de abordat prin parcuri waleu neavand nici carisma o sa dai in penibil! partea nasoala e ca prietenii o sa se indeparteze de tine, cati ani ai apropo?

| SoareDaniel a răspuns:

Inca o chestie de care trebuie sa tii cont in ziua de azi daca n-ai minim 1.75 inaltime chiar ai toate sansele sa stai FARA IUBITA si ti-o zic cu toata sinceritatea

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru SoareDaniel):

Eu am 1, 85 si tot singur sunt.

| SoareDaniel a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Eu n-am nici 1.70 si mi-a scris odata una de 1.75, nici pana in ziua de azi nu i-am dat reply de RUSINE si acum imi amintesc tipa era exact pe gustul meu, dar nu am putut efectiv sa o mint

| SoareDaniel a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Probabil la tine e de vina aspectul fizic, dar eu unul am realizat asta ca inaltimea mea e un MARE HANDICAP, maicamea si taicameo zici ca sunt pitici de gradina, soramea la fel laughing)

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru SoareDaniel):

Nasol.

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru SoareDaniel):

La mine da, aspectul fizic e problema. In sensul ca am 98 de kg si o voce deloc masculina. Golesc zilnic 3-4 doze de energizante.

| Celcestietot a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Lasa frate, poti sa slabesti oricand iti doresti (cred) si vocea este intr-o continua schimbare pana la batranete, asa ca, nu iti pierde speranta!

| SoareDaniel a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Nu am acordat atentie acestui aspect, dar judecand la rece doar daca stai sa te gandesti ca o femeie mai poarta tocuri pentru mine care are incaltat 1.70 eeee ......ma duc sa fumez o tigara mai bine GROAZNIC

| Celcestietot a răspuns (pentru SoareDaniel):

Eh, exagerezi, sunt cupluri si de oameni care sufera de nanism, da-o in colo de treaba happy. Daca si ei au reusit, o poti face si tu, nimic nu este imposibilwinking!

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru Celcestietot):

As putea sa dau jos, da imi e foarte greu sa ma abtin de la anumite lucruri pe care le consum. Aia cu vocea nu stiu ce sa zic, eu credeam ca pana la 20 maxim se dezvolta.

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru SoareDaniel):

Hai ca 2-3 maxim 5 cm nu e asa mult. Era mai demult pe site un utilizator Distrus83. Ala nu si-a gasit pe nimeni niciodata.Si are 37 de ani.

| Celcestietot a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Cu efort fizic poti manca si ceea ce iti doresti, dar si sa ai un corp mai sanatos. Nu se dezvolta maxim pana la 20 de ani, pe undeva in jurul varstei de 30 de ani se stabilizeaza timbrul vocal, iar apoi va fi in continua scadere calitatea corzilor vocale (din cate se zice, dar eu vad doar ca urca). Daca nu ai nici 20 de ani, nu trebuie sa iti faci griji, ca mai ai destul timpwinking!

| SoareDaniel a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Cum dreacu sa nu conteze mah, e ca si la scula, nu conteaza cat e de mare nu? nu inteleg totusi cum nu ai reusit tu cu 1.85 sa nu ai pe nimeni pana acum, sincer ma depaseste, inaltimea e un atuu chiar daca nu arati foarte foarte bine, stie oricine lucrul asta

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru Celcestietot):

Am 23 de ani.

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru SoareDaniel):

La scula conteaza si grosimea, nu numai lungimea. Nici mie nu imi vine sa cred ca nu am pe nimeni, dar asta e. Stiu baieti mai tari ca mine din toate punctele de vedere si tot singuri sunt. Totul tine de soarta la urma urmei, degeaba vrei gagica daca soarta nu-ti permite.

| SoareDaniel a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Stii cum ma simt, exact ca atunci cand te nasti urat dar destept

| Celcestietot a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Lasă, că mai ai timp. Apropo, poate ai dereglări hormonale, te-ai gândit?

| SoareDaniel a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Eu cred ca de la user name ti se trage, tragi a rau laughing

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru SoareDaniel):

Nu cred ca username-ul meu e asa nasol, lumea din viata reala nu stie ca am cont aici. Apropo, e mai bine sa te nasti urat si destept decat urat si prost.

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru Celcestietot):

Nu m-am gandit la asta.

| SoareDaniel a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Apropo de asta citisem undeva ca si a te naste urat e un dar divin laughing) deci trebuie sa ii multumim lui dmz pentru cum ne-a lasat...

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru SoareDaniel):

Da chiar laughing

| Celcestietot a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Ți-am comunicat, pentru că ceea ce mi-ai descris tu s-ar încadra și acolo. Dacă ai avea așa ceva și dacă ai urma un tratament, cred că ai putea rezolva problema cu vocea mai mult ca sigur big grin!

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru Celcestietot):

Nu stiu ce sa zic. Eu unul tind sa cred ca vocea e genetica.

| Celcestietot a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Si genetica, ai dreptate, dar daca intervine o problema hormonala, genele pot sa nu isi mai puna amprenta corect.

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru Celcestietot):

Eu unul nu cred ca am ceva problema hormonala.

| Celcestietot a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Daca tu nu crezi, este foarte bine, in special sa nu ai. Ca sa fi 100% sigur de asta, poti sa faci niste analize specifice medicale, dar, doar daca vrei, bineinteles.

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru Celcestietot):

O sa ma interesez sa vad unde se fac.

| SoareDaniel a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Bine i-am comunicat prim email, acum 2 zile si mi-a zis cv de genul o sa iti scriu cat de mult pot acum, cred ca inca scrie dupa ce a aflat ce inaltime am laughing)

| Celcestietot a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Ok happy

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru SoareDaniel):

Poate e mai rusinoasa, si raspunde pe loc laughing

| SoareDaniel a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Nici acum nu imi revin, sincer, am comunicat cu ea si prin video, eram atat de convins ca in sfarsit mi-am gasit si eu pe cineva, iar dupa faza cu inaltimea am realizat de fapt UNDE MA AFLU in raport cu femeile ( mai ales ca tipa e cu mult peste nivelul meu ) e senzational nu stiu ce sa mai fac

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru SoareDaniel):

Te inteleg mai bine decat ai crede, ca si eu sunt in aceeasi situatie nasoala cu femeile.

| cristian200313 a răspuns:

Pai, socializeaza pe Facebook, te duci in cluburi, doar daca ai 18 ani, te plimbi, etc.
Te porti frumos si respect cu ea.
Chiar nu este o rusine pentru ca nu ai o iubita si toti nu avem iubite.
Necesita timpul pentru asa ceva, daca ai rabdare, atunci vei gasi o persoana potrivita care sa te iubeasca.
O seara buna.