| anonim_4396 a întrebat:

Deci acum puțin timp i-am spus unei fete ca o plac, dar ea mi-a spus că sunt drăguț și alte chestii dar îi place de altcineva. După faza aia nu prea am mai vorbit cu ea, dar până la urmă am reînceput să vorbim(nu am putut să o uit, vorbesc serios, nu stiu cum încă nu am uitat-o). Faza care mă nedumereste pe mine este că acum a început să îmi tot trimită mesaje pline de inimioare si alte chestii de genul, si mereu îmi spune cât de super sunt, si nu stiu ce se întâmplă, oare s-a răzgândit si a început să mă placă dar nu vrea să o spună, chiar sunt confuz. Voi ce spuneți, simte ceva pentru mine? Mai vreau să spun că peste câteva săptămâni este ziua ei, si vrea să vin si eu. Sa ma duc? Dacă da, ce sa ii iau, chiar nu am idei? Scuze dacam-am lungit prea mult cu iîntrebările. Mulțumesc anticipatwinking!

Răspuns Câştigător
| seth2016 a răspuns:

Poti sa stii daca o intrebi. Intreab-o de ce te-a invitat. Daca iti spune "pentru ca esti super" fii precaut. Daca iti spune "ca sa dansam impreuna" poti sa-ti faci vise happy.

Cu inimioare doar flirteaza cu tine. Profita de ocazie ca te-a invitat si aveti timp sa va cunoasteti mai bine.

Intreaba-le pe prietenele ei daca isi doreste ceva anume. Nu-i duce inimioare de ciocolata laughing.

| mihionuț a răspuns (pentru seth2016):

Mulțumesc de sfat! O să o intreb, si m-am gândit deja la un cadou (prin gândit ma refer că am întrebat un prieten bun) si o sa ii iau un lănțișor cu inițială sau nume, deja m-am interesat la un magazin si nu ma ajunge foarte scump. Deci, din toate răspunsurile reiese că e foarte posibil să ma placa

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

N-ar strica sa o intrebi din nou, care sunt de fapt sentimentele ei reale/adevarate fata de tine. De asemenea ar fi indicat sa participi la sarbatorirea zilei ei iar cadoul sa fie reprezentat de un buchet de flori (trandafiri de preferat) cu un numar de fire egal cu varsta ei. Multa sanatate!

| mihionuț a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Mulțumesc mult de sfat! Chiar am sa o intreb, eu bănuiesc că acum ma place. La cadou m-am gandit si cred ca e ok un lănțișor cu inițială(de argint am găsit, si la un preț bun) si o cutie de bomboane, posibil si flori( zic posibil pentru că nu vreau sa par disperat sau ceva de genul)

| WaterDrop a răspuns:

Aaa pff.Te refuza pentru ca il placea pe unul mai frumos, dar apoi a vazut ca nu are sanse cu el asa ca se multumeste cu ce primeste ca sa nu rada prietenele de ea ca nu are prieten.Decizia ta ce vei face, insa este o sansa de 80 % sa te insele daca va aparea unul mai bun si mai frumos ca tine care sa se arate interesat de ea pe viitor.

| mihionuț a răspuns (pentru WaterDrop):

Este posibil si asta. Dar din cate stiu despre ea este genul de fată mai cuminte, dar acum cine știe. Deci înseamnă că acum ma place oarecum. Poate dacă o să fim împreună o să își schimbe ideile. Si la partea cu frumusețea, pot să zic ca nu sunt urat, chiar nu vreau să ma laud sau ceva, dar arat bine, fac sala de ceva timp și sunt destul de îngrijit pot spune (normal, nu arăt ca nu stiu ce actor sau vedeta, dar arat ok)

| mihionuț a răspuns:

Scuze daca exista mici greșeli, am trimis întrebarea în grabă și nu am mai stat să mă uit după greseli