| CinevCeva a întrebat:

Am ( aveam ) un prieten de 6 ani, coleg de clasa cu mine. Acum 2 ani am recunoscut ce simtim unul pentru altul si am inceput sa vorbim mai mult decat de obicei. Anul acesta, de Craciun, am hotarat sa fim impreuna. Bineinteles, s-a termina cu o despartire si cearta. Pana vinerea trecuta nu am mai vorbit. Duminica seara am vorbit mai mult prin mesaje, iar el mi-a spus ca a inceput sa ma placa, ceea ce nu vrea, pentru ca nu mai vrea sa fie cu mine. Eu nu stiu ce mai simt pentru el. Azi am vorbit si mi-a spus ca nu mai simte nimic pentru mine si sa il las in pace. Asa am facut. Vreau niste sfaturi... Nu ma simt prea bine si cred ca am nevoie de ajutor. Ma puteti ajuta cu niste sfaturi?

Răspuns Câştigător
| D5e1n3i5s9a a răspuns:

Pai, ar trebui sa nu mai pui la suflet tot ce iti zice si sa il lasi in pace. Tu nu vezi ca se invarte ca titrezul? Nu stie ce vrea. Tu arata-i ca nu iti pasa si vei vedea ca lucrurile se vor schimba. Cu timpul ai sa vezi ca nu vei mai simti nimic pentru el. Prin ce treci tu am trecut si eu. Am tratat totul cu indiferenta si mi-a fost mult mai bine. O intrebare... cati ani ai? big grin

| CinevCeva explică (pentru D5e1n3i5s9a):

Am 14 ani laughing

| D5e1n3i5s9a a răspuns (pentru CinevCeva):

Si eu laughing

3 răspunsuri:
| IuseinLavinia a răspuns:

Incercati sa vorbiti deschis si daca vreti sa aveti o relatie nu mai faceti asa! Vorbeste cu el ce vrea pana la urma.