| anonim_4396 a întrebat:

Deci cred ca am facut o prostie... Dar pe moment nu am realizat ce se intampla, habar n-aveam ce naiba faceam!
Am fost la ziua de nastere a baiatului de care imi place...Deci era totul frumos, a recurs totul ca la o zi de nastere, am dansat etc. Evident ca eu eram cu ochii doar pe el, baiatul de care imi place, si ma uitam cum dansa si il admiram din cap pana in picioare ( love struck ). Dansam si cu alte fete si cu alti baieti. Si era un baiat (il cunosteam si am mai avut cu el antecedente de genul, o sa va explic mai tarziu) cu care am dansat. Eu doar ma distram insa el cred ca a interpretat totul gresit. Mai pe la sfarsit dupa ce mancasem tortul am iesit afara sa bem (nefiindu-ne permis in incinta restaurantului pentru ca eram minori) si pe urma am plecat din grup ca sa vorbesc la telefon cu mama. Si dupa ce am terminat de vorbit, el, baiatul cu care am dansat, a venit dupa mine si a zis sa-l las sa ma ia in brate si l-am lasat si pe urma m-a dus undeva in spatele restaurantului, unde era un bloc si m-a sarutat. Si a inceput sa se dezbrace (eu i-am zis sa se opreasca ca nu o sa faca nimic cu mine) si a zis ca stie si nu are de gand sa o faca acolo dupa bloc. Si a inceput sa-si deie l*ba in timp ce se saruta cu mine...Intr-un fel nu voiam sa ma opresc, pentru ca era primul baiat cu care m-am sarutat, dar imi displacea ce facea el. Si imi tot lua mana sa mi-o puna pe penisul lui si eu mi-o trageam. Si-a bagat mainile in pantalonii mei si imi strangea fesele si i-am zis sa le scoata si le-a scos. La un moment dat l-am intrebat cat e ceasul pentru ca trebuie sa plec si mi-a zis cat e ceasul si daca nu mai stau macar pana se termina si i-am zis ca nu mai pot sta. Si atunci a zis macar daca nu-l ajut sa se termine mai repede si am zis ca "nu". Ne-am mai sarutat un pic si am plecat inapoi in restaurant ca sa imi iau geaca (am plecat pe rand, eu prima, sa nu se prinda nimeni ce am facut noi doi). Si am plecat. Pe drum nu-mi venea sa cred ce s-a intamplat, eram intr-un fel entuziasmata(fiind primul baiat cu care m-am sarutat), intr-un fel dezamagita si intr-un fel imi venea sa-mi trag doua palme, eram socata. DECI CE DRACU TOCMAI S-A INTAMPLAT? Cat de proasta am putut fi sa-l las sa-mi faca asa ceva? Cum sa reactionez cand il revad? Ce sa-i zic?
Ofer funda!

Răspuns Câştigător
| GigiButelie a răspuns:

Nu ai fost proasta, nu stiai ce urmeaza sa se intample sau ce avea el in minte, iar pe langa asta ai spus ca si consumat alcool, ceea ce nu te ajuta sa gandesti limpede. nu trebuie sa reactionezi in orice fel, doar ignora-l de acum incolo, nu e genul de om pe care ai vrea sa il ai in jurul tau. incearca sa uiti tot incidentul, sa te feresti de oameni ca el si gandeste-te ca putea fi mult mai rau: te-ar fi putut forta in anumite directii (exista si specimene de genul)

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca ala te barfeste ca esti o fata usoara imagineazati ce vor spune multi despre tine sau baiatul de care isi place, asta e invatam din trecut si mergem mai departe, curiozitatea trebuie sa porneasca si cu ratiunea de a anticipa ce se poate intampla, ai creier un lucru complex dar din pacate ratiunea a adormit si acum s-a trezit nu ratiunea si centrul frici, frica de daca va spune, ce sa fac? frica te conduce acum tot nu gandesti rational

https://www.youtube.com/watch?v=uF-2sArqbf0
un doc despre ia

| Ara997 a răspuns:

Omul are doua componente : ratiunea si instinctul. Ai actionat din..curiozitate si apoi din instinct.
pe urma ai stat un pic si ai judecat. ca nu e in regula.
marea majoritate a oamenilor se lasa pe partea asta instinctuala. si raman uneori toata viata prada lor, chiar si atunci cand au familie etc. deunde crezi ca apar atatea despartziri, drame divortzuri, scandaluri etc.
un omcare se lasa condus de musculitza din pantaloni renunta la valori.f. usor.
asa ca fi fata desteapta in continuare si nu accepta invitaztii suspecte ca vezi cum se."termina".

| Betty12345678 a răspuns:

Din pacate si eu am trecut prin asta, eu iti recomand sa te feresti de baietii ca si el.Nu ai ce sa reactionezi, nu a ce sa discuti cu el.Meriti mai mult de atat.Mi se pare o bataie de joc.

| Betty12345678 a răspuns:

Plus ca mai apoi, daca accepti sa faci ceva cu el o sa le spuna tuturor ca esti usuratica si cine stie ce mai...