| robinho17 a întrebat:

Deci problema e in felul urmator: Eu am fost cu o fata si ne-am despartit. Acum de 8 martie ne-am intalnit si i-am oferit un trandafir si o ciocolata. Dupa am intrebat-o daca mai e vreo sansa pentru noi. Mi-a spus ca se gandeste... diseara mi-a zis ca nu s-a mai gandit. Cum as putea sa o conving sa spuna :"Da, vreau sa ne impacam! " Vreun sfat? Sunt sigur ca si ea ma iubeste... si chiar as vrea sa fiu cu ea big grin

Răspuns Câştigător
| Soowhaat01 a răspuns:

Nu te teme. De ce să îți fie frică? Poți să te duci tu la ea și să o scoți. Dacă o să îți fie frică când o să o inviți, ea va simte asta, crede-mă.

Ai curaj! Spune-i că îți pare rău pentru tot și că vrei să o luați de la 0. Dacă zice "nu" poți, când ieși cu ea să fii foarte atent cu ea și să vadă că tu chiar îți dorești.

Deci, tupeu!happy.

10 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| MrAnderson a răspuns:

Da, nu s-a gandit.
Cum dracu' sa nu te gandesti la asa ceva?
Prietene, a fost un "Nu" voalat, asa.

| BSwwatch a răspuns:

Eu nu as fi chiar asa sigur in locul tau,in primul rind ai pus-o intr-o postuta proasta, dupa ce ai facut acel gest frumos, ai dat cu bita in balta, spunindui daca vrea sa fie cu tine, gestul tau ..de la sine a "spus " intentia ta,era mai mult ca suficient, tu ai fortat nota si ai facut-o sa-ti spuna ca se va gandi, nevrin sa-ti strice dispozita pe moment, sa te raneasca, daca ea a spus ca nu a luat o hotarire..nu deveni insistent, te va cauta sa-ti spuna ca si-ar dori sa fiti impreuna daca asta si-ar dori!

| robinho17 explică (pentru BSwwatch):

Nu i-am zis pe moment... am intrebat-o mai tarziu pe fb!

| BSwwatch a răspuns (pentru robinho17):

Eu sper sa o recastigi, mult succes happy!

| robinho17 explică (pentru BSwwatch):

Si eu sper...desi ma indoiesc! Okey... mersi de ajutor si de sfaturi! Bft big grin

| Soowhaat01 a răspuns:

Bună!

Nu o poți obliga. Dar, poți să îi arăți asta prin gesturi fine. Gen : dacă vă întâlniți într-un loc să îi oferi geaca ta, dacă îi e frig. Ai putea să vorbești la telefon cu ea, despre : cum îi mai merge de când nu mai sunteți împreună ORICE.

Poți să mai vorbești cu ea pe mess, pe fb să o etichetezi în postări și așa mai departe.

Sper că te-am ajutat.

Peace ^.^.

| robinho17 explică (pentru Soowhaat01):

Pai vorbesc cu ea tot timpul happy Ne mai intalnim si la scoala....ma gandeam sa o invit sa ne plimbam pe undeva. Dar totusi ma gandesc daca va zice nu, deoarece notivul despartirii noastre a cam fosst orgolil meu..ca mi-a zis cv de fostul' si acum cand am realizat ce am pierdut ...doare sad

| Soowhaat01 a răspuns (pentru robinho17):

Nu te teme. De ce să îți fie frică? Poți să te duci tu la ea și să o scoți. Dacă o să îți fie frică când o să o inviți, ea va simte asta, crede-mă.

Ai curaj! Spune-i că îți pare rău pentru tot și că vrei să o luați de la 0. Dacă zice "nu" poți, când ieși cu ea să fii foarte atent cu ea și să vadă că tu chiar îți dorești.

Deci, tupeu!happy.

| TocilaSanziana a răspuns:

Daca esti sigur ca ea inca te iubeste, ar trebui sa fie usor. Incearca sa o cuceresti din nou cu zambetul tau, si incearca sa o faci sa isi recapete increderea in tine, sa fii sincer ( este un lucru foare important ), sa fii romantic, nu un badaran. Trimite-i mesaje, vorbiti mult, asta e o metoda. :* Asta e sfatul meu. Sper ca te-am ajutat!

| Madda16x a răspuns:

Fa ce simti!