| popmirgea1999 a întrebat:

Dezvolt o pasiune puternica pentru o fata, suntem ambii la facultate numai ca in orase diferite. Aseara i-am zis pe facebook ca o plac, dar STIU CA ORICUM NU AM NICIO SANSA LA EA. E din acelasi orasi cu mine, am fost colegi in generala. Odata, in urma cu o luna si ceva, am chemat-o la suc dar nu a venit, m-a refuzat pe motiv ca e plecata. Ce sa fac sa o scot din minte? NUmai la ea ma gandesc, fie ca ies pe afara, fie ca ies cu prietenii, si asta e de ceva vreme, de cand am terminat liceul

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Este cat se poate de evidenta lipsa ei de afectivitate fata de persoana ta. Trebuie sa te obisnuiesti cu acest gand si anume ca pasiunea/iubirea ta fata de ea nu este reciproca. Cu timpul se va adeveri adevarul din zicala " ochii care nu se vad se uita". Uitarea ei se poate accelera prin intemeierea unei relatii adevarate, o prietena care sa te atraga si sa-ti ocupe pe cat este posibil tot timpul tau disponibil. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbind la subict am trecut și eu prin ceva de genu. Sfatul meu: Găsește-ți o altă preocupare, citește o care, începe un serial... ceva care să-ți țină mintea ocupată. Pe fondul neuro-chimic ai putea încerca să te masturbezi, dopamina dată orgasm e un substitut destul pentru oxicitina din timpul "dragostei", pe scurt, scapi de aceea tensiune emoțională, mai recomand să faci și sport de asemenea, ăsta cică ajută împotriva depresiei.

| CrystyCRS a răspuns:

Frate daca o iubesti atat de mult nu renunta la ea, poate va fi ca intr-un basm, mai stii happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru CrystyCRS):

Basmele sunt basme pentru simplu fapt că sunt ireale, fabulați, minciuni, gogoși, etc. Nu m-am putut abține! laughing