| popmirgea1999 a întrebat:

Imi place foarte mult de o fata, chiar nu pot sa mi-o scot din minte, si nu e de cateva luni, ci de mult timp(ex ani).
Alaltaieri seara i-am zis ca e cea mai frumoasa fata si ca o plac, ea nu mi-a zis nimic, doar mi-a zambit dupa care am chemat-o la un suc si mi-a zis ca nu poate veni ca e plecata din oras. Ambii suntem la facultate, in orase diferite dar locuim in acelasi oras, A doua zi am vazut-o prin oras, chiar am dat nas in nas cu ea pe o terasa. Stiu ca oricum nu o sa am nicio sansa la ea, ea e mai,, cu fite, asa. Ce pot face sa mi-o scot din minte,? nu iesitul cu prietenii, cititul, vizionatul filmelor si chestii de astea ca nu tin

4 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Când suntem foarte obsedaţi de cineva, îmcălcăm prima din cele 10 porunci, adică punem un om în locul lui Dumnzeu un om, asta e idolatrie.Şi eu am trecut prin asta, mă gândeam ce fericită aş fi dacă aş putea să+mi smulg pur şi simplu senimentele din suflet dar nu reuşeam.
Apoi am înţeles că Dumnzeu era gelos şi m+am rugat.Îţi cer iertare că am pus acest om în locul tău şi te+am făcut gelos, mărturisesc că am păcătuit împotriva Ta.Cer sâgele lui Iisus Hristos să mă curăţească de idolatria mea, fii de acum Tu Stăpânul sufletului meu.
Cînd m+am ridicat de pe genunchi vraja aceea mi+a trecut ca un fum şi n+a mai revenit niciodată.am devenit un om liber.

| LoveSleep a răspuns (pentru ania):

Cât de obsedat să fii să nu desparți cu - și s-o faci cu + laughing
Totuși, ai dreptate. Era gelos. Te vrea doar pentru El. Când ești pe moarte să-ți pui lenjeria aia pe care ți-ai cumpărat-o din banii ăia puși deoparte.

| Catcherintherye a răspuns:

Laba

| HaLkPiGodZZiLaMD a răspuns:

Ia mai bine si du-te la sala sau la alte sporturi unde e nevoie de efort fizic, si apucate de invatatura serios, peste un 1 cind vei da de ea isi fa da seama ca nu va fi o greseala sa iasa la un suc cu tine.