| mister08 a întrebat:

Dupa ce ati terminat liceul sau scoala generala ati mai pastrat legatura cu fostii colegi?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai mult de un "Salut", "cum o mai duci?"...nahh. Ne mai strângem uneori câte un grup să ieşim undeva, dar e tare greu să ne mobilizăm. Cred că încercăm să părem ceva ce n-am fost niciodată. Am fi vrut să fim mai uniţi în timpul liceului, acum suntem melancolici şi încercăm să lăsăm impresia că noi chiar suntem buni amici. O amăgire.

4 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Cu fostii colegi din generala am sa pastrez mereu legatura.Am fost un colectiv unit si dupa doi ani de zile de cand ne-am despartit inca de mai leaga multe amintiri.Acum e oarecum ciudat.Cand ne intalnim fiecare e cu prietenul/prietena de mana si ne salutam zgomotos si sarmanul/sarmana ramane surprins de atata familiaritate.Curg invitatiile la majorate. O adevarata placereoh go on

| F. a răspuns:

Buna. Trec in clasa a X-a insa toata vacanta de vara mi-am petrecut-o cu prietenele mele care mi-au fost colege la 1-8.
Deci da happy nu am pastrat legatura chiar cu toi colegii.insa suntem vreo 9-10 fete care mergem la strand impreuna, iesim pe afara, dam petreceri si tot tacamul happy
Asta nu inseamna ca la scoala nu ma inteleg f bine cu colegii mei de la liceuhappy

| maddy0212 a răspuns:

Eu una da. Sunt in gimnaziu(cls 8a) si cea mai buna prietena a mea e o fata care a fost cu mine in generala insa in a 5a s-a mutat la alta scoala. Am mai pastrat legatura si cu alti fosti colegi, care vin cateodata la noi in clasa la scoala.

| mihaelabr a răspuns:

Eu doar ce am trecut a 9 a love struck si imi ziceam ca nu o sa mai pastrez legatura cu ei, dar uite ca dupa ce s-a terminat scoala, la 3 luni, tot mai vb cu unii si chiar cred ca o sa ne mai intanlim sa iesim prin oras...
ideea e ca regret ca n-am facut mai multe chestii impreuna, gen iesit in oras, chiulit in masa si asa mai departe laughing pentru ca acum caut poze si nu gasesc decat cateva crying
dar sper ca ma mai intalnesc cu ei si sper ca o sa mai iesim impreuna in oras happy