| ag15 a întrebat:

din ultima vreme a inceput sa-mi placa de o fata din cls 9, am mai vorbit cu ea la inceputul scolii pe niste banci cu un prieten, ea mai era cu niste prietene deale ei.atunci nu banuiam nimic ca ma place sau o plac, bun, dupa ce am mai discutat cu ele cum ii profilul si diriginta lor, si dupa aceea s-a sunat si a plecat noi am mai ramas, dar la plecare mi-a spus "ceau" si am salutat-o si eu, de atunci nu am mai vb nimic cu ea, nu am mai salutat-o nimic.dar prietenul meu o saluta in continuare dar de el nu-i place pentru ca e neingijit si mno.am vrut sa va mai spun ca am urcat odata scarile si ea era langa scari sus si am trecut pe langa ele si am vazut-o ca ia soptit la ureche uni pr dea ei,si ma salutat...dar de bou ce am fost nu am zis nimic,o alta faza era tot pe scari coborand am vazut-o m-am uitat la ea si mi-a zambit, la fel nu am facut nimic, dar tot timpul se uita la mine si...am obs ca a pus pe o pr dea ei sa ma urmareasca si o zis asa mai tare "se uita la tine" si am inceput sa rad s-a intors si ea si inceput si ea sa rada, am mai vazut ca e ff timida cand is in preajma ei si se inroseste.l-am pus pe pr meu sa se uite un pic la ea, era la cativa m de mine si am intrat in grupul fetelor din cls mea si am luat-o pe una de dupa gat, si dupa aceea l-am intrebat pe pr meu ce facea si zicea ca se uita ff mult la mine si dupa acea o zis ceva la ureche unei pr dea ei.credeti ca ma place pentru eu sunt innebunit dupa ea, va rog raspunsuri fara batjocura, cel mai bun primeste funda+vot

3 răspunsuri:
| TheBrainiac a răspuns:

Bravo! In sfarsit cineva care stie ce-i aia seductie.
Cu siguranta, ai plantat semintele atractiei spre tine in mintea ei, dar nu e acelasi lucru cu a placea pe cineva (asta cred ca stii si tu). Ca sa fii sigur ca te place, vb cu ea si urmareste semnalele de la ea. Cu cat ai mai multe semnale pozitive, cu atat poti sa fii sigur ca te place si poti escalada mai departe pe "muntele seductiei". Mult succes!

| D3vilAngel a răspuns:

Se poate. Daca zici ca iti zambeste si a pus pe cineva sa se uite dupa tine te place.
Funda

| AlexXutzu07 a răspuns:

Salut amice, sigur sigur te place... crede-ma daca e putin timida incearca sa o intelegi si sa faci tu primul pas. Acorda-i atentia ta si stai mereu langa ea, sunt sigur ca va fi fericita. Persoanele mai timide simt multe sentimente in suflet dar din pacate nu prea le scot in evidenta. Fii barbat! incearca tu sa faci orice sa fie bine pentru amandoi. Eu iti urez succes!