| Itdoesnotmatter a întrebat:

După ce termin tratamentul de fimoză e posibil să am dureri în timpul actului sexual?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Din moment ce in urma procedeului, tratamentului de largire a deschiderii pereputiului prin metoda Beauge a devenit posibila atat decalotarea cat si revenirea preputiului la loc in mod usor, lin, fin si fara a simti vreo durere sau disconfort, in mod absolut sigur in timpul contactului sexual nu va mai apare nici durerea sau vre--o alta senzatie de disconfort. Sanatate si sex placut si relaxant!

4 răspunsuri:
| seth2016 a răspuns:

Nu. De unde sa mai ai dureri daca nu mai ai fimoza?

| crazypop a răspuns:

Tratament? laughing, din cate stiu eu nu e nici un tratament, te-ai dus la doctor, te anesteziaza si gata, mie medicul de familie mi-a spus ca e mai ok sa faci asa ca dupa nu o sa mai ai probleme, acum tu stii mai bine ce ai de facut.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru crazypop):

Tratamentele conservatoare ale problemelor cum sunt fimoza sau stenoza preputiala se pot realiza acasa prin executarea metodei Beauge. In concordanta cu etica medicala standard, prin aceste tratamente neinvazive se evita interventia medicala radicala care nu este necesara de fiecare data si astfel se pastreaza functiile normale, fiziologice ale penisului pacientului. Citeste si te informeaza corect, pentru a nu mai rade ca prostul :,, Aplicarea locală a unei creme cu steroizi, cum este betametazona (Betaderm), de două ori pe zi timp de 4-6 săptămâni pe prepuţ. Este o metodă simplă, ieftină şi eficientă. Alte exemple de unguenţi eficienţi: propionatul de clobetasol 0.05% (Dermovate).
Dilatarea şi întinderea prepuţului (metoda Beaugé): pielea aflată sub tensiune (întindere) se extinde prin apariţia de celule suplimentare. Prin întinderea uşoară pe o perioadă mai lungă de timp se obţine o creştere permanentă a dimensiunilor prepuţului. Întinderea manuală poate fi făcută de către părinţi fără ajutorul medicului. Are avantajul că păstrează ţesutul prepuţial şi nervii care asigură plăcerea sexuală. "" Articolul este scris de : dr. Pavel Adrian Ionel Medic Primar Chirurgie şi Ortopedie Pediatrică. https://www.medlife.ro/......teaza.html :D

| DaniAdrian a răspuns:

Nu o sa ai, poti sa faci in voie cat te tine laughing