| pupsicutu a întrebat:

Salut TPU,e cam lunga povestea!
Eu cu prietenul meu vrem un copil,si a ejaculat in mine, dar vreau sa stiu daca e cu folos! A fost cam asa:
Am facut-o de mai multe ori, a ejaculat permanent in mine, undeva de vreo 3 ori sau poate si mai mult...Am stat intinsa in pat, adica sigur au ajuns spermatozoizii.Aceasta s-a intamplat acum o saptamana sau poate si mai mult.Nu am avut ciclu regulat mai niciodata,undeva doua luni. Am facut un test de sarcina, dupa citeva zile, de cand am decis sa concepem un copil prima data, a iesit negativ.Am unele simptome : sunt mereu obosita,dorm mult, mi-i greata cand ma gandesc la mancare, dar am si unele pofte, trec rapid dela o stare la alta si plus la aceasta o prietena mi-a zis ca " am crescut in burta, de parca cresc ceva acolo".Nu stiu ce sa cred, pe 16 merg la medic, dar vreau si de la voi o parere, va rog! Fundita

7 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Testul de sarcină se face peste 20 de zile de la contactul presupus fertilizator.
Doar de trei ori a ejaculat acolo... e posibil să nu fie suficient, mai ales dacă nu a prins și perioada ovulației.
Mai studiați și voi, copii! Și da! vizita la medic e o idee foarte bună; te va ajuta mult, dacă e unul priceput. Mai ales cu explicații.

| pupsicutu explică (pentru mihai69):

De trei ori la un contact...dar noi am avut undevava 3-4 zile la rind.

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu ai ciclul regulat, faceti sex in fiecare zi timp de o luna de zile cu ejaculare in interior. Apoi faceti sex in continuare fara pauza si la 2-3 saptamani faceti un test de sarcina. Testul de sarcina iti va spune daca esti sau nu gravida. Daca dupa o luna de zile de sex continuu, nu esti gravida, consulta un medic ginecolog si acesta iti va spune ce aveti de facut in viitor pentru a ramane gravida. Simptomele de care vorbesti nu sunt simptome de gravidie, ci sunt niste impresii ale tale ca ai fi gravida.

| Oana92 a răspuns:

Fetita sau baietel? big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru Oana92):

Om sa fie! Adica orice dar numai fetita, nu. Vorba lui Sacha Baron "Ce-o sa faci, un baietel sau un avort?".

Prea mult? Cred ca a fost prea mult. Partea buna e ca oricum comentariul va fi sters in curand. 10, 9, 8, 7, 6, 5...

| Oana92 a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti...cum se numesc barbatii care au o problema cu femeile? laughing

Discutam offtopic, rusineeee noua!winking

| raluk27 a răspuns:

1.Daca nu ai ciclu regulat, nu ai de unde sa stii care e perioada fertila, cand are loc ovulatia. Degeaba faceti sex de 7 ori pe zi, daca nu este eliberat niciun ovul. Consulta un ginecolog si cumpara-ti niste teste de ovulatie.
2. Testul de sarcina se face cel mai devreme la doua saptamani de la contact. Desi chiar si asa e prea devreme si nu e relevant.
3. Simptomele sunt in capul tau. Greturile, ametelile si poftele apar in luna 3-4 de sarcina, nicidecum in cateva zile.
4. Burta creste vizibil dupa luna a 4-a, incepand cu al doilea trimestru de sarcina. Acum esti doar balonata sau e sindromul premestrual, mai exact trebuie sa-ti vina.