| Piikachu a întrebat:

E o tipa care e vanzatoare la magazin la mine, la colt, in cartier si imi cam place de ea. Eu o cunosc de mai mult timp pe tipa dar nu prea m-am bagat in seama cu ea. Acum am observat ca si ea s-ar baga in seama cu mine. Cum sa procedez sa ma apropii de ea? Nu prea ma pricep la abordarea si pastrarea unei discutii cu fetele. Va rog sa ma ajutati! Funda pentru cine ma ajuta!

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Dupa numele pe care il ai aici nu pari sa ai mai mult de 15-16 ani.Ea ca sa vanda trebuie sa aiba peste 18 ani. Crezi ca te-ar băga in seamă?

| Piikachu explică (pentru darrio2007):

Am contul de foarte mult timp iar numele e pus tocmai pentru a fi cat mai "undercover". Multumesc de sfatwinking

| darrio2007 a răspuns (pentru Piikachu):

Succes la agatat!

| neutrino a răspuns:

Mergi mai des pe la magazin si poate ca fata realizeaza ca tu nu te pricepi de loc. Nu uita macar sa o saluti si pana in toamna poate te si prezinti.

| seth2016 a răspuns:

S-ar baga sau se baga? Adica ce face? Iti zambeste mai mult? Isi umezeste buzele? Iti recomanda ceva mai bun? Iti face cu ochiu'?

Poti sa o inviti mai direct sau mai indirect la o intalnire.

De ex. intreab-o daca nu stie unde poti manca o pizza buna in cartier. Daca iti da o idee intreab-o daca vrea sa te insoteasca.

Sau spune-i ca ai descoperit tu o pizza buna in cartier si ca ii recomanzi sa incerce. Daca zice ca e o idee buna fa-i o invitatie.

Sau daca o vezi ca are smartphone invit-o la o vanatoare de pokemoni cu gasca sau voi singuri.

Sau spune-i ca ai gasit un pokemon in magazin si ai intrat in vorba cu ea.

>> pastrarea unei discutii cu fetele
NU-TI fa griji cu asta. Nu te mai gandi ca nu ai ce sa vorbesti. Poti sa nici nu vorbesti. Va uitati la stele.

Bafta!