| mary1990 a întrebat:

Ok, salut TPU, as vrea sa-mi răspundeti cu cea mai mare seriozitate. La scoala este un baiat de care imi place pe aproape un an, el fiind mai mare decat mine cu 2 ani (16 ani ), și nu stiu cum sa ma imprietenesc cu el, adica este ciudat stiti, mama lui lucrează la un magazin pe care il vizitez des, poveste: era încă o săptămana pana începea vacanta de iarna iar clasa noastră făcea cadouri orfanilor, si am mers la magazin sa cumpăr cadouri pentru ei, iar mama băiatului este vânzătoare, a vazut ca cumpărasem pungi de cadouri, tot felul de lucruri si m-a intrebat daca sunt de la scoala adrian Rădulescu nr 2, scoala unde desigur sunt eu, iar eu am răspuns ca da, si a spus ca si băiatul ei face cadouri la fel ca clasa noastră, am intrebat-o care numele băiatul, crezând ca poate il cunosc, si fix numele băiatul de care imi place, a fost ceva gen what? Si nu stiu, adica la anii mei (14, cred ca v-ați dat seama) este cam greu sa te imprietesti daca nu ai relații cu prietenii respectivului, si eu nu am, ceea ce inseamna ca. Deci cum credeți ca ar trebui sa ma imprietenesc cu el, ps : eu sunt cam timida, iar el este mai retras, nu stiu cum sa va explic... Nu Prea se baga in seama. Va rog sa ma ajutati happy

Răspuns Câştigător
| vilonist44 a răspuns:

Eu as face asa:as lua niste carti in mina cind vine ma prefac ca dau peste el atunci imi cer scuze si spun ca imi pare cunoscut.de unde? spune-i ca l-ai mai vazut pe strada si ca amindoi faceti donatii pentru orfani sunei ca mama lui tea intrebat da esti de la acel liceu. mult succes!(funda)