| ayran a întrebat:

Salut TPU. Este ceva rau daca am o iubita musulmanca? Am intrebat-o daca are voie sa aiba iubit deoarece stiu ca relatiile in islam inainte de casatorie sunt interzise. Ei ii place foarte mult de mine si mie de ea, daca ar afla parintii ei nu cred ca le-ar placea deloc chestia asta deoarece eu sunt crestin. Ea nu pare genul de fata care sa isi respecte religia de ex: nu isi acopera parul, se machiaza si mai e cu mine impreuna.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este de rau, ca musulmanii nu accepta relatiile cu crestinii si daca cumva ai sex cu fiica lor, atunci asteaptat-te la ce este ai rau (posibil denunt de viol la Politie, sau chiar mai rau).
Faptul ca fata nu poarta fata sau parul acoperit nu inseamna ca nu-i musulmanca, sau nu-si respecta religia, fiindca nu sunt musulmani extremisti dar fecioria lor este ceva extrem de serios si sub nici o forma nu te juca cu asta, ca risti complicatii serioase.

| Wr3nch a răspuns:

Nu e nimic rau baiatule. Iubirea nu tine cont de religie, conteaza sa iti placa de ea.

| ywar a răspuns:

Daca esti din Constanta - se justifica!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, dar dacă vrei ca părinții ei să te accepte, atunci va trebui să te convertești la religia ei.

| Kiran a răspuns:

Pai ori este cum a explicat detaliat Violleta ori este varianta ca ea sa accepte democratia din Vest si sa renunte la. "trecut" si sa inceapa o "era" noua aici

| CatalinMihai1989 a răspuns:

DACA stii ca parintii ei sunt religiosi clar nu te vor accepta si si-ar pedepsi fata.
DACA vor fi de acord vei avea probleme la nunta si botez.
Nu poti face ceremonie religioasa, iar botezul copilui va fi de furca ( aici doar un preot te va putea ajuta DACA ai ganduri mari).
DACA se converteste la crestinism totul va fi ok.
Esti intr-o situatie delicata...