| al3xandru_4340 a întrebat:

Eu de ceva timp ma tot cert cu mama. De ex. azi a fost varul meu pe la mine si ne-am luat la cearta si spune ca tot eu sunt de vina, dar ea nici nu stie ce s-a intamplat.Ma face prost fara motiv.Defapt exista un motiv mama cu tata vor sa divorteze si vreau sa raman cu tata si ea de atunci nu o mai intereseaza de mine si ma jigneste in toate felurile. Ce pot face sunt foarte disperat!

7 răspunsuri:
| BaiatulAnonim a răspuns:

Ati putea face un meci de box pana la moarte saaau ati putea merge amandoi la un psiholog( nu psihiatru, cel care trateaza nebunii) si sa incercati sa aflati din ce cauza s-a degradat relatia dintre voi. Sunt de parere ca si faptul ca parintii divorteaza v-a afectat oarecum pe toti 3. In orice caz, sugerez sa mergeti la un psiholog. El va poate oferi niste solutii la problema voastra.

| justitiarul a răspuns:

Sa o mai suporti o vreme pana se va pronunta divortul.
Si sa o ignori, daca te cearta fara motiv si te jigneste, pentru ca nu exista durere mai mare pentru un parinte decat sa nu fie luat in seama de copil.

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Cred ca mama ta sufera si isi manifesta tristetea luandu-se de cine ii iese in cale, in cazul asta ai fost tu.incearca sa nu te mai certi cu ea pentru ca pana la urma e mama ta, gandeste-te ca ea ti a dat viata si ca ar fi pacat ca dupa pronuntarea divortului sa nu te ai bine cu ea. uite si mama mea ma jigneste in toate felurile(si eu sunt fata)deci iti dai seama ca in interiorul meu sufar, dar face asta cu un motiv, are coloana fisurata in 3 locuri si iti dai seama ca din cauza durerii iti vine sa spargi in stanga si in dreapta.asa e si in cazul tau numai ca mama ta nu e bolnava ci sufera din cauza despartirii

| RetardedRacoons a răspuns:

Tu vrei sa-i tai macaroana ranind-o mai tare sau sa te impaci cu ea?

| HaS4 a răspuns:

WOOAU esti intr-o-situatie de...toata...dar fi atent tu ramai daca vrei cu taicatu si pe ia spune-i asa daca nu ma mai iubesti si nu mai ti la mine hai sa ramanem prieteni si fara sa ma mai ceri aiurea fara sa ma injuri aiurea eu am motivele mele de raman cu tata: fundatongue

| kNa a răspuns:

Pai,te'a facut prost, decat sa'l jigneasca pe varul tau, asa sunt parintii, si ai mei, cand eram mic, veneau parintii unor prieteni si ii spuneau mamei mele ce am facut eu ea ma certa de fata cu acei parinti, si cand mergeam in casa nu zicea nimic, doar sa vada ca m'a certat... sa nu se certe cu aia...
Si la tine poate fi ceva de genu', incearca sa vorbesti cu ei...
Dar vezi, ca e o decizie dificila cu cine vrei sa ramai
Bafta.