| ionutcelmare123 a întrebat:

eu sunt cristi am 15 ani si am nevoie de sfaturi de curand a venit o vechina la mine pe strada si m-am imprietenit cu ea dupa acea nu stiu de ce dar mereu cand o vad am un sentiment chiudat si cand nu e langa mine ma simt trist am inceeput sa cred ca m-am indragostit dar ea e mai mare ca mine cu 1 an si am un prieten care nu ma lasa sa stau doar eu cu ea sa pot vb cu ea va rog ajutati-ma chiar am nevoie si va rog sa nu injurati sau sa radeti de mine

Răspuns Câştigător
| Ignat_Gina_1998 a răspuns:

Cristi trebuie sa-i explici prietenului tau ca te-ai indragostit de ea si ca uneori trebuie sa te lase cu ea singur. Daca te lasa incearca sa discuti cu ea cat mai mukte si o sa ajungetisa va cunoasteti si o sa va impriteniti si ma mult cine stie la ce grad.Care este problema ca e mai marecu tine decat 1 an.Bine pai la fete este altfel:o fata place un baiat cu 2, 3, 1 an mai mare decat el, si la baietii: big grin stii tu nu fata trebuie sa conduca si sa te apere ci tu pe ea.Si ea ar trebui sa se simta in siguranta langa un baiat mai mare ca ea si macar cu cateva luni.(ani mai bine).Dar stai linistit cunosc cupluri in care este o diferenta mare de ani(10 ani)sau mai multi sau mai putini.Tu sa ai grija. Daca esti taur o sa-ti fie usor! Funda? Zi-mi apoi cum a decurs?

2 răspunsuri:
| grab a răspuns:

Incearca sa te apropii de ea cumva sa inteleaga ca o placi. S-ar putea sa iti impartaseasca sentimentele. Nu risti, nu castigi! happy

Prietenul tau sa stea cuminte sa sa ii "get alife of his own" in loc sa te paraziteze pe tine.

Succes!

| dana1407 a răspuns:

Mai Cristi, cel mai probabil ti s-a pus pata pe saraca fata. Eh, varsta. ce poti sa ii faci. Ce daca e mai mare decat tine cu un an? Un singur an nu e tragedie maxima, cat despre prietenul tau da-i de inteles ca vrei sa ramai doar tu cu ea (ce naiba, daca iti e prieten ar trebui sa inteleaga. ii zici si tu ceva de genul: "Vrei sa ne tii lumanarea? " ). Cat despre ultima parte cine ar putea rade sau injura? Sunt framantarile varstei, cu totii trecem pe acolo! happy O zi buna!