| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa fiu carismtic? Nu sunt deloc carismatic, stau mai mereu parca as fi trist...Si cand trece cineva pe langa mine parca nu ma simt bine,ce pot face,va rog ajutor! Sfaturi, etc.

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Să te mai naşti o dată?
Dacă aşa este personalitatea ta, doar nu ai să forţezi, încercând să fii/pari altcineva.

| mgtow a răspuns:

Incearca sa folosesti ochelari de soare si niste casti pe cap, pui frecventa de magic fm si atunci sa imi zici daca te mai deranjeaza lumea cand trece pe langa tine, ochelarii ascund ochii mie imi da roade. Nu imi place cand se holbeaza in fata mea sau ochii mei asa avand ochelari de soare, sa se uite cat vor ei nu stiu ce chip am si eu ma uit unde vreau fara rusine. Acum 2 zile era una pe strada cu niste colanti rupti intre picioare laughing avea un gauroi si se vedea cand mergea.

| yekto a răspuns:

Ce e carisma? cum merg cei ce sunt carismatici, care e postura corpului, cum respira, cum privesc, cum gesticuleaza, cum se imbraca, cum merg...
cand afli toate acestea in detalii cat mai mici... atunci fa la fel si in scurt timp v-ei fi si tu carismatic.
nu crede chestia aia ca daca asa te-ai nascut. totul se poate invata, absolut totul.
nu-ti va iesi din prima dar nu renunta, nimeni nu s-a nascut invatat. cei ce-i vezi tu buni acum au fost si ei "fraieri" candva.
succes