| heartinhell a întrebat:

In viziunea voastra, cum ar arata baiatul perfect?

20 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Frumos,atletic,brunet,ochi verzi, matur, zambitor, intelegator, gelos dar nu prea big grin

| Musique a răspuns:

În viziunea mea, nu există perfecțiune.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Care iL iubeste pe Dumnezeu cu tot sufletul lui, cu toata mintea lui si cu toata inima lui.

| Charis a răspuns:

Baiatul perfect este greu de spus ca eu imi doresc toate calitatile posibila la o singura persoana. Dar pe mine in general ma atrag baieti care au un comporatament mai dificil:X.

| scumpik99 a răspuns:

Buna.Suntem toti oameni, cu totii gresim deci nimeni nu-i perfect.Totusi asta nu inseamna ca nu avem calitati si ca nu ne putem stapani defectele.
In viziunea mea baiatul perfect ar fi un baiat frumos,dragut cu fetele,cu ceilalti,gentil(ca un gentelman), inteligent, romantic, cu simtul umorului, care stie sa tachineze dar stie si cand sa se opreasca, intr-un cuvant sa ma simt bine in largul meu langa el, sa stie sa poarte o conversatie si sa aiba un zambet frumoslove struck

| Mădă0611 a răspuns:

Intelegator, fidel si cu mult bun simt day dreaming

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Nu exista asa ceva,cum nu exista nici fata perfecta.E suficient sa fie curatel,amabil,cu un vocabular decent, sa te simti protejata si respectata in preajma lui, sa aiba si alte subiecte de conversatie in afara celor despre sex, sa nu-ti fie rusine sa iesi cu el pe strada, ori in anturajul prietenilor.Si cel mai important, sa simti ceva deosebit cand te gandesti la el.

| Delicacy a răspuns:

Noţiunea de "băiat perfect" mi se pare destul de robotizată.Nu o să găseşti niciodată pe cineva care să se încadreze perfect aşteptărilor tale.Probabil că orice fată vrea pe cineva care e capabil să o înţeleagă, să o asculte, să fie fidel, să fie un fel de cavaler din basme, dar aşa ceva nu există în realitate.Toţi facem greşeli pe care ni le asumăm sau nu, pe care le regretăm sau nu.Cu alte cuvinte, trebuie să accepţi unele "abateri" de la condiţiile pe care ar trebui să le îndeplinească băiatul respectiv şi să te împaci cu ideea că nu este un robot, cum de altfel nici noi, fetele, nu suntem.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Brunet cu ochi albastrii.

| TheBirdOfTheHermes a răspuns:

Cu mult realism în fața ochilor.

| SmokeyEye a răspuns:

Ar arata exact ca si iubitul meu. Vrei poza? Iti pasa de aspecte fizice? Nimeni nu ar adauga pe lista: vreau ca iubitul meu sa aiba colacei la burta, inceput de chelie sexi si marimea +45 la pantof. Toate ii vor pe cei din cataloage. Pt acele doritoare am o veste buna: mi-am instalat ultima versiune de Photoshop si pot sa va transform in 20 min orice baiat in unul ideal, dupa cerintele si specificatiile voastre.In realitate insa, nu pot sa le pun pe mut ragaielile de dupa beri...Dar ati aprecia un baiat care detesta berea?

| slowswag a răspuns:

Nu exista laughing)

Răspuns utilizator avertizat
| DesireMaria a răspuns:

Pai ar fi de 1, 65 castaniu, frumos normal, dulce, simpatic, cu ochi albastri sau verzi, etc...

| heartinhell explică (pentru DesireMaria):

Buna alegere. cum ai vrea sa aiba parul? lung ori scurt?

| DesireMaria a răspuns:

Sincera sa fiu scurt

| LittleEndian a răspuns:

Baiatul perfect, nu stiu laughing Dar, pot sa-ti spun cum arata cel din visele mele (care nu e perfect). Fizic: inalt, blond, ochi albastri, aspect atletic/sportiv. Moral (aici e mai greu): in primul rand sa fie direct (daca vrea sa-mi spuna ceva, sa nu o ia pe arătura ca s-ar putea sa nu ma prind laughing), sincer (musai!), si capabil sa isi recunoasca greselile (si defectele). Partea cu iubitul, ascultatul si apreciatul cred ca vin pe parcurs, acolo avem si noi un cuvant de spus (degeaba cerem daca nu oferim!). Ah da, si sa fie spontan, sa ma uimeasca mereu cu chestii noi big grin Am dreptul si eu sa visez, nu? day dreaming

| heartinhell explică:

Bun simt? acum nu mai au majoritate baietilor. Dar nu esti pretentioasa si cred ca o sa gasesti, dar trebuie sa cauti