| anonim_4396 a întrebat:

I-am zis pe mess uei fete din clasa (sta in banca cu mine ) ca o plac dar a inceput sa rada.Eu sunt mai timid si nu stiu daca ma place si ea sau nu (ea sta intr-un sat de langa oras).
ce ar trebui sa fac? (app an 13 ani) fundaaaaa (fara glume gen vezi-ti de scoala)
imi place mult de ea (este frumoasa...)

Răspuns Câştigător
| mariamarybu a răspuns:

A început să râdă, deoarece nu a știut cum să reacționeze sau i s-a părut ciudat fiindcă nu se aștepta la asta. Eu zic să nu te stresezi. Dacă stai în bancă cu ea e și mai bine. Până una-alta, scapă de timiditate. NU o elimina, doar încearcă să o pui în valoare astfel încât să-ți fie de ajutor. Mai întâi începe pintr-o relație de prietenie. Fetelor le place asta. Se îndrăgostesc mult mai repede de un prieten, decât de un obsedat. Pune-ți în voalare calitățile, iar defectele încearcă să le arăți într-un mod amuzant ( depinde de ele). Chiar dacă stă înafara orașului, nu ar fi rău să mai treci pe la ea, să stați de vorbă în timpul liber. Astfel îi arăți că pentru tine nu contează distanța, că orice s-ar întâmpla vei fi alături de ea, că îi ești aproape, etc. Nu te grăbi. Ai timp pentru toate! Baftă :*

6 răspunsuri:
| MishikiCrisy a răspuns:

Daca rade e clar ca nu te place.

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Pe mess? Chiar daca i-ai spus pe mess, incearca sa ii spui fata in fata ca o placi si vezi cum reactioneaza. S-ar putea sa te placa si ea. Lasa timiditatea deoparte, spune-i ca tii mult la ea. Daca nu te place treci peste, doar nu e sfarsitul lumii. Merita sa incerci, nu ai nimic de pierdutwinking

| MariusF23 a răspuns:

Ar fi trebuit sa lasi messul in pace si sa-i zici in fata, daca chiar o placi, poate te duceai in satul ala, cine stie. Daca a inceput sa rada, diagnosticul nu este prea bun. Mai incearca, poate o sa reusesti! happy

| EUBMV89 a răspuns:

Ar trebui sa o cuceresti, sau macar sa incerci sa o cuceresti. Afla ce ii place si invit-o sa o faceti impreuna, spre exemplu sa vedeti un film, sau sa mergeti la plaja, etc. Daca vezi ca nu accepta incearca sa petreci cat mai mult timp cu gasca ei asa o vei avea mai mult langa tine.

| ny098 a răspuns:

Pai Inceara sa vorbesti cu ea sau daca nu intra in vorba cu ea (de exemplu:intreab-o despre ea si ce-i place ) si vezi ce-ti spune.Sau poti sa-i dai o floare pentru inceput doar ca colegi sau na. Sper ca te-am putut ajuta.

| Stefan2323 a răspuns:

Faza este ca si eu acum vreo 2 luni(inainte de paste)am intrebat-o pe o fata daca vrea sa fie cu mine chiar de 2 ori in aceeasi vacanta, si acum 4 zile m-am mai inaltat, aranjat si altele ea sta la un sat distanta de mine care ma plimb zilnic cu ea, cu autobuzul ca ne place dar nu pot sa fac primul pas sa o tin in brate deoarece ea este foarte timida si ii este frica sa nu rada prietenii nostri de noi adica de ea ca daca au zis ceva de mine au belit... ea nu vrea sa ii iau apararea dar eu nu o ascult ca nu pot sa o las sa faca toti misto de ea deoarece este mai baieteasca dar este draguta eu o plac nu am facut nici o data misto de ea.nu am ce sa fac astept sa fie de la sine speram.Deci nu renunta mai las-o cateva saptamani/luni si o sa se gandeasca mai bine.
sper ca te-am fost de ajutor