| MadaaLinaa1994 a întrebat:

Buna TPU :*

La inceptul anului scolar m-am transferat la un alt liceu pentru o sansa mai buna la bacalaureat, atunci mi-a atras atentia un coleg de clasa. Se comportanta frumos cu toate fetele din clasa, cand am venit prima data in clasa, ma ajutat la inceput si mi-a lasat o impresia foarte buna.

Mereu cand eram mai tacuta sau stateam singura in pauza in banca, venea la mine si ma intreaba daca am ceva sau daca am patit ceva. Mi-a placut foarte mult de el si nu facea deloc glume proaste cum mai fac alti, gen palme la fund si alte chestii. Eu il cunosteam doar cum era el la scoala.

In week-end, l-am vazut prin oras si am ramas socata de comportamentul pe care il avea, era schimbat complet. Din baiatul dragut, putin timid si bine educat, devenise brusc un increzut si plin de figuri. Dupa seara in care l-am vazut, m-am tot gandit cum un baiat care la scoala pot spune ca era un baiat perfect si in afara scoli se transforma complet. Apoi m-am interesat putin si am auzit ca are un anturaj destul de periculos.

Acuma nu stiu de ce cineva ar avea "doua fete"? Imi place foarte mult de el, dar cum este la scoala, nu in afara scoli. Un sfat, va rog.

2 răspunsuri:
| Cristiann25 a răspuns:

Iti spun eu despre mine si o sa intelegi si despre el.Eu sunt mai smecher, mai fitos, iau la misto multa lume dar cei care ii consider eu ca sunt de treaba si merita (in general fetele) sunt cel mai bun prieten/iubit.ATENTIE nu ma laud prin ce am spus DOAR am vrut sa iti arat asa putin cum este si la el.
E smecher de felul lui dar pe tine e posibil sa te placa si cu tine sa fie un om normal, fara fite etc!
Trebuie sa-l judeci decat dupa cum se comporta cu tine nu cum l-ai vazut in oras.E mai bine sa fii smecher decat sa fii luat de fraier in viata crede-ma! Te pup!

| OchiiDinUmbra a răspuns:

Cam asa sunt si eu.si pot sa-ti spun dc sunt EU asa.sunt o fire mai rebela si imi place sa fiu asa mai jmecheras in timpu liber dar ma gandesc si la viitor si stiu ca trebuie sa invat si sami asigur un viitor.cat despre comportamentu meu:ma comport foarte ok cu colegi mei, si chiar daca ma supar ei nu ma apuc sa-i bat, sai amenint etc.ei sunt prieteni.si.iar faptul ca la scoala el se comporta foarte ok dupa mine inseamna un lucru... unul care il avem in comun si anume: suntem buni cu oamenii care merita, cu colegii prietenii si familia dar foarte rai cu cei care se dai jmecheri pe langa noi, care cauta necazuri etc.
parerea mea e ca daca iti place ar trebui sa continui sa tii legatura cu el si gandeste-te la un lucru :" ar putea sa fie cel mai rau om din lume, daca pe tine te iubeste si tie nu ar putea sa-ti faca rau, asta conteaza". pana cand nu o sa greseasca fata de tine nu ai "voie" sa te indoiesti de el.cam asta e.bafta