| MadaaLinaa1994 a întrebat:

Buna TPU :*

La inceptul anului scolar m-am transferat la un alt liceu pentru o sansa mai buna la bacalaureat, atunci mi-a atras atentia un coleg de clasa. Se comportanta frumos cu toate fetele din clasa, cand am venit prima data in clasa, ma ajutat la inceput si mi-a lasat o impresia foarte buna.

Mereu cand eram mai tacuta sau stateam singura in pauza in banca, venea la mine si ma intreaba daca am ceva sau daca am patit ceva. Mi-a placut foarte mult de el si nu facea deloc glume proaste cum mai fac alti, gen palme la fund si alte chestii. Eu il cunosteam doar cum era el la scoala.

In week-end, l-am vazut prin oras si am ramas socata de comportamentul pe care il avea, era schimbat complet. Din baiatul dragut, putin timid si bine educat, devenise brusc un increzut si plin de figuri. Dupa seara in care l-am vazut, m-am tot gandit cum un baiat care la scoala pot spune ca era un baiat perfect si in afara scoli se transforma complet. Apoi m-am interesat putin si am auzit ca are un anturaj destul de periculos.

Acuma nu stiu de ce cineva ar avea "doua fete"? Imi place foarte mult de el, dar cum este la scoala, nu in afara scoli. Un sfat, va rog.

6 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Fii fericita ca are doar 2. in drumul vietii tale vei intalni oameni cu 12 mii de fete, atunci sa te vad.

el poate e genul de om care singur e ca un lup, fuge de foc, speriat, etc. cand e in haita, ataca si are curaj. e f usor sa-l ai langa tine, si cu siguranta vei fi si fericita langa el. problema e ca trebuie sa-l indepartezi de anturajul lui. o data indepartat, il ai pe fat-frumos. procesul e cam greu, trebuie multa rabdare, dar banuiesc ca ai un pic de minte, ambitie si reusesti. sper ca la sfarsit sa te alegi cu "trofeul". bafta mare

| Exilee a răspuns (pentru DNSK):

laughing)).
Made my day laughing

| DNSK a răspuns (pentru Exilee):

thinking am spus un banc?

| RIze1KDE1LuNA a răspuns:

Salut! Nu e neaparat un om cu 2 fete. La fel cum scoala cere un anumit comportament si un anumit stil vestimentar, la fel cum businessul cere un anumit caracter si un anumit stil vestimentar...Asa e si cu anturajul.(Un anturaj de "bad boys" nu poate accepta un baiat cu bune maniere care ajuta o batrnica sa treaca strada.) Colegul tau isi modifica comportamentul si caracterul in functie de imprejurari. Invita-l la un suc in oras dupa ore sau in week-end unde sa fiti doar voi doi, astfel nu va mai fi influentat de catre anturaj. O sa vezi cum se comporta defapt.Eu zic ca e un baiat bun.Dar este ceva ce ii lipseste si a gasit in acel anturaj. Icearca sa iti dai seama de ce ii lipseste, ce ce a gasit in acel anturaj.

| dorin1995 a răspuns:

Inseamna ca e un om cu 2 fete nu te baga poate suferi.

| Lioиeѕѕ a răspuns:

Am vazut multe persoane care isi schimba comportamentul radical in fata prietenilor. Bine, acum l-ai vazut 1 data... poate era si el putin 'obosit' sau facea misto. In orice caz, e bine sa te feresti de oameni cu doua fete.