| anonim_4396 a întrebat:

Ieri am mers la iubitul meu si am intretinut niste relatii intime.Prima oara l-am masturbat si a ejaculat pe burta mea(speratozoizii nu au ajuns in vagin,eu m-am sters de spermatozoizi cu hartie igienica) dar el a atins spermatozoizii.L-am rugat sa se duca sa se stearga si s-a sters cu hartie igienica, dupa s-a spalat cu apa si dupa s-a sters bine cu un prosop. Dupa si-a introdus degetele adanc in vagin.Pot sa raman insarcinata? Mentionez ca mi se terminase menstruatia acum o saptamana si nu eram in perioada fertila.Are rost sa iau pilula de a doua zi?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Dupa trecerea unei saptamani de la data terminarii menstruatiei, este posibil si probabil sa fi fost deja in cea de a 10-a, 11-a sau a 12-a zi a ciclului menstrual fiindca aceasta depinde de numarul zilelor de sangerare, sau altfel spus ai fost deja IN UNA din cele 4-5 zile ale PERIOADEI FERTILE. Dar chiar si daca rationamentul se confirma si intr-adevar masturbarea ''pasaricii'' a avut loc intr-o zi care a apartinut PERIOADEI FERTILE, chiar si atunci/in acel caz se poate aprecia/considera ca formarea unei sarcini devine practic cu totul/absolut/100% IMPOSIBILA, deoarece in mod sigur pe degetele partenerului tau, NU a mai existat nici macar vreo urma de spermatozoiz in urma precautiilor si a procedurilor care au fost intreprinse :...''s-a sters cu hartie igienica, dupa s-a spalat cu apa si dupa s-a sters bine cu un prosop. SI DOAR... Dupa si-a introdus degetele adanc in vagin.'' Intr-un astfel de caz si intr-o astfel de situatie folosirea pastilei contraceptive (de a 2-a zi) ar reprezenta o crasa IRESPONSABILITATE din partea ta. Multa sanatate!

6 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

''speratozoizii'' ahahhahaha, Sanse 0 de sarcina.

| OanaDima a răspuns (pentru alina2k18):

M-am grabit, scuze happy spermatozoizi*

| Crackman a răspuns:

Esti safe

| cristian200313 a răspuns:

Raspunsul meu este NU. deoarece daca el s-a spalat foarte bine si s-a sters cu hartie igienica.
0 sanse.
Multa sanatate.

| LionTrap a răspuns:

Doamna OamaDima ai zero sanse de sarcine (daca pe degete erau lichid-ul vieti este sansa de sarcina)

| ramonicsic a răspuns:

Scriemi mesaj