| eusebiuandrei a întrebat:

Salut! Este posibil sa o las gravida daca am ejaculat pe mana, iar dupa m-am sters cu hartie, m-am spalat cu apa (fara sapun), apoi m-am sters pe prosop si i-am introdus degetele in vagin?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu,nu e posibil.
Si putea fi inclusiv in cea mai fertila zi a ciclului ei.

14 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca te mai dezinfectai si cu spirt sa stii ca ramanea sigur. Glumesc!
Nu ramane.
Spermatozoizii tai au trecut prin multe procese de curatare ca sa mai fie vii.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Da, spermatozoizii au rămas pe mana ta și au migrat la degete apoi au pătruns în vagin

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

De ce nu ai folosit săpun când te-ai spălat? ești zgârcit?

| Violleta2022 a răspuns:

Nu este posibil sa o lasi gravida, dar este posibil sa o dezvirginezi rupanadu-i himenul, sau sa o zgarii ori sa-i provoci infectii vaginale.
Nu mai baga degetele in vaginul fetei!

| helpforyou a răspuns:

Prea lunga calea spermatozoizilor. Si totul in aer liber. Mor extreme de repede cand nu sunt in mediul intern al vaginului.

Deci raspunsul este nu.

Pe deasupra mai trebuie sa fie si ea in perioada fertila.

| eusebiuandrei explică (pentru helpforyou):

Era in prima zi de fertilitate

| helpforyou a răspuns (pentru eusebiuandrei):

Nu ne-ai spus daca ai si penetrat cu penisul nu doar cu degetele?

| eusebiuandrei explică (pentru helpforyou):

A fost atinsa doar de degete

| helpforyou a răspuns (pentru eusebiuandrei):

Aha, este ok. Stai linistit.

| Cutezătorul4k a răspuns:

Nu e posibil

| eusebiuandrei explică (pentru Cutezătorul4k):

Era in prima zi de fertilitate, am uitat sa mentionez

| helpforyou a răspuns (pentru eusebiuandrei):

Tot nu are cum. Spermatozoizi de pe mana ta erau morti demult.

| Andra4862 a răspuns:

Nu

| eusebiuandrei explică:

Era in prima zi de fertilitate am uitat sa precizez