| cooper23 a întrebat:

Imi place de o fata de aproximativ 3 ani și nu stiu cum sa reactionez, cum sa vorbesc, ce sa fac atunci cand sunt in preajma ei, mă pierd instant. Ea este in clasa cu mine si cand stau in pauza si stau pe Facebook sau ce mai fac eu, mai trage cate o privire asa, lunga, adica o privire insistenta. Face asta foarte des. O data m-a sunat, iar eu am fost plecat si nu aveam semnal. Am intrebat-o pe Facebook de ce m.a sunat si facea misto de mine ca vorbea cu un coleg, isi trimiteau inimioare, asa la caterimca dar m.am ofticat intr.un fel. Mai ia si cativa baieti din clasa in brate si se uita la mine sa vada daca sunt gelos. Nu stiu ce sa fac.
HELP MEEE!

Răspuns Câştigător
| LoveSleep a răspuns:

Trebuie să o faci să te placă. Nu poți să-i spui direct pentru că o să creadă că ești un ciudat care s-a trezit acum sau care n-a avut curaj 3 ani să vorbească cu ea. Ai nevoie doar de un subiect comun cu care să te bagi în seamă cu ea. Sau mai multe. Trebuie să vorbești chestii simple cu ea, cât mai des. Apoi să-i dai mesaj pe Facebook și să mai vorbești cu ea. Gen, la școală ți-a recomandat un film, iar tu îi dai mesaj peste vreo 3, 4 zile și ii spui ca te-ai uitat la el. Îți spui părerea despre el și de acolo începeți să vorbiți. Să nu fii insistent, să o faci să râdă, să fii și serios uneori și să-i dai de înțeles că o placi. Într-un final o inviti să ieșiți. Dacă acceptă, bine, dacă nu, te răcești ușor de ea, până ajungi la nivelul ăla de colegi, la care erai de la început. Simplu, nu?

4 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Ai stat trei ani fara sa faci nimic,sigur vei avea "succes" cand o vei face,daca o vei face.
Pentru ori ce fata conteaza sa ai o atitudine ok,sa fi genul matur dar fara pic de carisma nu e bine.
O vei plictisi.
Sa ai simtul umorului fara sa lasi sa iasa la suprafata un caracter matur,puternic, dominant etc, iar nu e bine.
Arata-i ca esti stapan pe tine si ai o stima de sine ridicata.
Incearca sa ai starea pe care o ai cand iesi cu un prieten la o bere sau cand vorbesti cu el.
Din ce spui pana acum, nu ai sanse prea mari, ar fi bine sa te schimbi putin.
Succes!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Gaseste alta cu care sa-ti afisezi o relatie libidinoasa. Asa o vei avea pe prima, dar ramai indiferent fata de ea, ca vrea doar sa te 'marcheze'. Mai sunt si fete vanatoare, nu toate sunt "prada".

| Freya1 a răspuns:

Cred ca ea deja stie ca o placi dar te inteapa cate un pic ca sa ii spui o data

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se joaca cu mintea ta, te-a descoperit, te-ai dat de gol, ca esti prea mort dupa ea, si sigur ai povesteste asta cuiva. Fetelor le plac baietii indiferenti, iar daca ai incerca sa fii asa, oricat te-ar provoca, ai putea ramane suprins de rezultate.