| BIGBYL a întrebat:

Salut tpu...imi place de o fata de la scoala si nu prea stiu cum sa ii atrag atentia sau sa intru intr-o conversatie cu ea. am vorbit pe facebook o data, dar cam atat. aveti vreun sfat pentru mine?

chiar as aprecia daca ati ajuta. dau funda. =D

Răspuns Câştigător
| BlakeLivelly a răspuns:

Am trecut prin acelasi lucru, il placeam dar nu vorbeam deloc, eram in aceeasi clasa. L-am intrebat o singura data pe fb ceva, si apoi n-am mai vorbit. Dar mi-am dat seama ca este un copil care inca nu stie ce vrea, pentru ca se tot cearta si impaca cu prietena ei, care l-a inselat. Deci, te sfatuiesc sa iei initiativa.Nu mai astepta, invit-o in oras, mai cheama cativa prieteni comuni, mai vorbeste cu ea..vezi ce-i place ei. Bafta!

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca esti la scoala ( apropo, in vacanta ce ai facut?), stai frumos si linistit in banca ta, si sigur fata te va cauta. Nu uita sa fii si sobru!

| Aramyx a răspuns:

Incearca sa faci glume, si puteti sa vorbiti pe facebook poti sa pui o poza amuzanta si sa o etichetezi si incearca din glume cum vorbiti voi sa o intrebi daca te place
bafta!

| Anaaaaaaaa a răspuns:

Pai daca esti baiat intra pe ea intreab-o cum a fost in vacanta pune si tu niste intrebari banale intreab-o daca are prieten lungeste si tu dialogul. si daca vrei sa fi cu ea intreab-o ca esti baiat.Ei daca-i place de tine nu te va cauta totusi este fata! Succes

| Maria2Larisa a răspuns:

Fetelor le place să fie în centrul atenţie.să te duci pe lângă ea.să o faci să râdă.să o iei la o plimbare printr-un parc la sfârşit de ore.îi mai dai un mic cadou. până o faci şi pe ea să te placă. dacă deja te place lucrurile o să fie mai uşoare..doar dă-te pe lângă ea şi comportă+te normal..BAFTĂ!

| BIGBYL explică (pentru Maria2Larisa):

Ok, dar a doua parte a intrebarii era cum sa ntru in vorba cu ea, si nu pe net, in realitate. m-am tot gandit o ora si tot ce am gasit a fost doar buna... dupa asta nu mai am nicio idee ce voi spune. plus ca fata e foarte desteapta si timida