| soultaker a întrebat:

Cunosc o fata si imi place foarte mult de ea. doar ne salutam zambim amandoi unul celuilalt si atat. nu am curaj nu am incredere in mine sa fac primul pas... sunt mai timid

ma pierd de fiecare data cand o vad si totul ramane doar la stadiu de salutare si atat findca nu am curajul sa ii vorbesc mai mult ce as putea sa ii spun? cum sa pocedez?

8 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Pai nu stiu, eu sunt fata. Daca nu te cunoaste poate ar trebui sa te duci la ea sa ii spui ceva gen "Buna, ma numesc X" si dupa aceea poate incerci sa deveniti prieteni, sa te apropii de ea happy.

| Luissa123 a răspuns:

tu esti baiatul,, tu esti cel care trebuie sa faca primul pas..asa ca...ia-ti inima in dinti si spune-i ce simti..nici nu stii poate e reciproc.
Daca nu ai destul curaj sa-i spui ce simti atunci va trebui sa ai destul curaj sa o vezi cu altcineva...
bafta multa!

| marik99 a răspuns:

Gaseste un subiect, fa-o sa rada, apoi sa fiti fata in fata, singuri, cum a zis si 0madalina0, iti iei inima in dinti si incepi sa ii spui ce simti pentru ea. Atunci vei afla ce fata e, prin faptul cum iti vorbeste. Si ce se poate intampla daca iti zice nu. Nu se distruge pamantul, si in +, sunt N fete pe lumea asta. Baftawinking.

| TomiiiTza a răspuns:

Fii tu insuti cu ea, gaseste cu ea subiecte in comun, fa-o sa se distreze si sa se simta protejata alaturi de tine. Si nu mai fii a sa timid baga tupeu tata ca nu e ultima fata.Dar nu tupeuu deala nesimtit. Ma rog intreabati parintii mai bine.
Inainte de toate astea, sa te dai la ea adica, te asiguri c a nu e intr-o relatie. Si daca esti s igur ca si ea te place, spune-i in fata ca o placi si vei vedea cum reactioneazawinking. Dar nu un ''Te Plac" in viteza, atuncea petreci timpu cu e a dupa ce ii marturisesti ce simti pentru ea. Funda? happy

| Mitu_Beto_1995 a răspuns:

Salut te ajut eu. am fost si eu in situatia asta daca ai un facebook sau un id de messenger imi trimiti si iti spun exact ce trebuie sa faci

| Numacunosc a răspuns:

Asa am patit si eu. doar ca el era baiat, iar eu fata!
Am vorbit pe mess, dar degeaba se parea un fitos ...si asa am renuntat la el!
Dar ce pot sa-ti spun... daca ea e o fata ok si te poate intelege cand vrei sa ii spui acest lucru important pentru tine, poate iti va da o sansa, daca nu gaseste-ti o fata potrivita care sa te placa si ea!

| Corbos_Adina_1990 a răspuns:

Ar trebui sa o abordezi de preferat cand esti singur, asa poate te vei simti mai in largul tau daca tot ai spus ca esti timid, vorbiti despre chestiile pe care le aveti in comun, dupa cateva conversatii intreab'o daca ar vrea sa mergeti intr'un parc sa mai vorbiti. Daca accepta esti pe drumul cel bun daca nu accepta ori are altceva de facut ori te evita pentru ca ea nu simte acelasi lucru pentru tine. Oricum iti urez bafta.

Apropo si eu sunt in aceeasi situatie cu a ta. Si mi-e frica sa il invit undeva pentru ca nu stiu daca ma place. happy