| soultaker a întrebat:

Cunosc o fata si imi place foarte mult de ea. doar ne salutam zambim amandoi unul celuilalt si atat. nu am curaj nu am incredere in mine sa fac primul pas... sunt mai timid
ma pierd de fiecare data cand o vad si totul ramane doar la stadiu de salutare si atat findca nu am curajul sa ii vorbesc mai mult ce as putea sa ii spun? cum sa pocedez?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fă-ţi curaj! Puţin câte puţin, ai putea să continui cu Ce faci? sau să faci o glumă în funcţie de situaţie, poţi să te faci că ţi-ai uitat telefonul acasă şi ceas nu ai şi o întrebi cât este ora, îi mulţumeşti şi aşa te bagi în vorbă cu dânsa.Probabil şi ea este la fel ca tine,aşteaptă să zici tu ceva că ei îi este ruşine sau teamă că nu îi vei răspunde sau nu ştie ce să zică. Procedezi cu atenţie şi grijă.Te porţi natural,gândeşte-te că e o fată,fata pe care o placi,dar tot fată este, o să aprecieze acest prim pas al tău, începutul este şi frumos dar şi dificil, găseşte soluţii pentru că tu o vezi mai des, eu nici nu o cunosc.Ai încredere în tine, vorbeşte frumos, fă-ţi curaj că doar nu te mănâncă.

| roxkiss a răspuns:

Baieti de obicei trebuie sa faca primul pas! data viitoare ind o vezi inteabo daca vrea o inghetata. ceva. daca se grabeste. daca nu plimbativa! nu fi timid nu ai de ce! daca chiar iti place de ea chiamo la o primblare.tu vreai sa o pieryi? daca nu apucate de treaba, caci nu esti unicul baiat pe acest paminc s in orice moment cineva poate sa tio ea! succes si curaj! scrie-i un sms si invit-o in parc! dai o floare, simpla macar ..pricipalul atentie!

| AdrianaValentina a răspuns:

Intreab`o daca te place daca nu ai curaj sa faci nici asta...straight face. Pune pe altcineva;-? stiu stiu! pune o prietena de`a ta sa vorbeasca cu ea si sa-i spuna ca ea vrea sa se combine cu tine, si ce parere are fata de care iti place tie despre tine. dupa vei sti daca`i place sau nu de tine...si vei avea curaj sa vorbesti cu eathinking poate big grin. Succes puppy dog eyes

| fostCont a răspuns:

Well...Buna! Daca nu ai curaj sa vorbesti cu ea, roaga un prieten care o cunoaste sa vb. cu ea il locul tau si sa iti puna ceva pile bune...Sa ii spuna ca o placi.Dar oricum cea mai buna modalitate e sa vorbesti cu ea si daca nu merge treci mai departe, sunt f. multe fete pe lume!:*Funda?