| soultaker a întrebat:

Cunosc o fata si imi place foarte mult de ea. doar ne salutam zambim amandoi unul celuilalt si atat. nu am curaj nu am incredere in mine sa fac primul pas... sunt mai timid
ma pierd de fiecare data cand o vad si totul ramane doar la stadiu de salutare si atat findca nu am curajul sa ii vorbesc mai mult ce as putea sa ii spun? cum sa pocedez?

11 răspunsuri:
| dia200 a răspuns:

Pai deunde o cunosti aveti ceva prieteni comuni? daca da ai putea sa vorbesticu ei sa o cheme si pe ea cu voi cand iesiti si ai putea sa intri asa in discutie cu ea. iar daca nu aveti nimic incomun ar trebui sa-ti iei inimain dintiintr-un final si sa o saluti apoi daca te saluta si eain urmatoarea zi intreab-o cum o cheama si cerei numarul, id si continua

| soultaker explică (pentru dia200):

Eu lucrez unde locuieste ea in zona si o vad mai in fiecare zi in care sunt la munca ma saluta se uita la mine si zambeste de fiecare data

| dia200 a răspuns (pentru soultaker):

Opresteo intr-o zi si intreab-o cat e ceasul... si dupa ce ti zice ii zici ca stiai doar ca ai vrut o intrebi daca iti da id ei sau daca vrea sa iasa la un suc

| Adry05 a răspuns:

Buna!
Incearca sa te apropii macar amical de ea. Gandeste-te, n-ai nimic de pierdut. Nici un om nu cred ca va refuza vreodata de a avea un nou prieten, deci nu ezita.
Succes!

| neutrino a răspuns:

Lasa-i pe altii care nu sunt timizi si poate maine vei invata si tu.

| adriang95 a răspuns (pentru neutrino):

Păi lasă o dată, lasă de două ori și până la urmă tot nu mai învață... Dă un sfat normal că de aia te-ai înscris pe site-ul ăsta...

| neutrino a răspuns (pentru adriang95):

Concret: spune-i ca esti un prost si te va crede. In spatele unei taste poti avea curaj, esti barbat.

| RobySz98 a răspuns:

Frate..suntem in aceeasi situatie sad

| Mariee28 a răspuns:

Buna.
Eu zic sa iti faci curaj si sa ii spui, pentru ca ea sigur nu va face primul pas. E bine sa risti putin pentru ca, apoi, te vei intreba " Cum ar fi fost daca i-as fi spus? ". Niciodata nu vei regreta lucrurile pe care le-ai facut, le vei regreta doar pe cele pe care nu le-ai facut.
Fetelor le plac baietii mai timizi pentru ca, asta inseamna ca sunt si mai sensibili.
Mereu sa ai incredere in tine, indiferent de situatie! Invit-o odata la o plimbare sau la un suc si atunci spune-i ca o placi si ca ai vrea sa va cunoasteti mai bine, sa vezi ce spune.
Poate, cine stie, si ea te place, dar nu va face primul pas. Asa ca, fa tu primul pas.
Sper ca ti-am fost de ajutor.

| spineshredder a răspuns:

Grow a pair of balls, emo fucktard.

| mrsD a răspuns:

Buna. Eu sunt fata, te inteleg perfect, acelasi lucru mi se intampla si mie cu un baiat, insa eu astept ca el sa faca primul pas. Incearca tu sa vorbesti cu ea, pentru ca daca e la fel de timida ca si mine, nu prea cred ca il va face ea. Daca spui ca iti zambeste, eu cred ca e atrasa de tine. Succes!