| anonim9784665756 a întrebat:

imi place de o fate, si eu ii ca mplace de mine ( in pauze la scola se uita la mine cand trec, dupa o ra de sport mi a spus " buna ", vorbesce cu mine mereu pe facebook ) cum si cand sa o intreb daca vrea sa fie prietena mea?

9 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Oricând,important e să vorbeşti.Şi mai lucrează pe parte de gramatică.O să plece când o să vadă gramatica ta.

| EnvyU a răspuns:

Asa cum a spus cineva mai sus, invata sa scrii ca e foarte greu sa intelegi ce ai scris. Nu o intreba daca vrea sa fie prietena ta, mai bine intreaba daca vrea sa iasa la un suc, cumpara-i o garoafa sau un trandafir, poarta-te frumos cu ea si dupa intalnire incearca sa o pupi pe obraz! PE OBRAZ, ca dupa o sa fie mai usor. Daca ea accepta toate astea atunci e cu tine, nu trebuie sa mai ceri prietenia.

| anonim9784665756 explică (pentru EnvyU):

Dar cum sa ii spun daca vrea sa iasa la un suc?

| anonim9784665756 explică (pentru EnvyU):

Cum sa ii spun daca vrea sa iasa la un suc?

| Salontanul a răspuns (pentru anonim9784665756):

Simplu: vrei sa mergem la un suc, o prajitura, ceva? Ce-i atat de greu?

| Doub a răspuns:

Pur si simplu o intrebi:" Vrei sa mergem la un suc?"

| Neuronul a răspuns:

CUVINTE prietene. foloseşte CUVINTE!

| anonim9784665756 explică:

Pai eu nu stau la oras ca sa o invit undeva

| anonim9784665756 explică:

I-am spus daca vrea sa fim impreuna si a spus ca mai bine ramanem asa cum suntem.Ce sa fac?