| anonim_4396 a întrebat:

imi place f mult de o fata si nu am avut curajul sa eu zic dar intru-n tarziu mi-am facut curajul sa o intreb si mi-a spus "nu stiu" si ca imi zice peste cateva saptamani mno or trecut... si tot nu mi-a spus mi-a pus si o porecla" pitzy"' si am asteptat toata vacanta de vara si tot nu mi-a raspuns toti prieteni mei spun ca ne potrivim dar ea zice ca ii prea tanara are 13 ani imi puteti spune cum sa fac ca sa aflu

6 răspunsuri:
| smile a răspuns:

Intreab-o este cea mai simpla cale. fundita?happy

| Cretaker a răspuns:

Sa-mi dea si mie mesaj cineva care a reusit sa descifreze intrebarea.
Eu inca sunt cu manualul in mana, dar mai am de lucru la decodat.

| wolfer18 a răspuns:

Tu cati ani ai? Poate ca fetei nu ii place de tine, si evita sa-ti dea un raspuns direct, te lasa pe tine sa intelegi.Stiu ca e greu de crezut, dar se intampla ca cineva sa nu-ti impartaseasca sentimentele. Dar nu-ti face griji, daca o cauti, o sa gasesti si fericirea.

| ladygaga a răspuns:

Dar nu prea se intelege ce`ai scris.

In fine.Iti dau un sfat in functie de ce`am inteles din intrebare

Poate daca te refuza inseamna ca nu te place. Daca ti-a zis "nu stiu" poate n`a vrut sa-ti zica "nu" direct si te-a lasat pe tine sa-ti dai seamawinking

Nu conteaza ca toti prietenii zic ca va potriviti, conteaza daca tie iti place de ea si ei de tine.

| bestofninja a răspuns:

Ba mane sunt alex. Da funa ca iti zic eu la scoala cum sta treaba

| Somewhere a răspuns:

Dude... fetita are 13 ani.Deci nu te astepta la prea multe de la ea in materie de seriozitate.Si in plus tine minte ca este batalia vesnica intre good guys vs bad guys.In general fetele mici nu vor good guys care sa nu aiba curajul sa le spuna sau sa sa astepte dupa ele cateva luni pentru un simplu "DA" sau "NU". Inafara de asta o relatie este ceva mult mai complex decat banala si stupida intrebare "Vrei sa fii prietena mea?". Eu spun ca ar trebui sa stai putin de vorba cu ea mai pe indelete asa si sa vorbiti despre asta. Explicai ca si tu vrei un raspuns si ca nu vrei sa fii lasat in pom. Explica-i ce simti.Nu merge pe premisa "She's out of my league". Totusi la 13 ani...ma indoiesc ca va putea sa poarte cu tine o conversatie matura.Totusi iti urez succes si iti tin pumnii!