| anonim_4396 a întrebat:

Imi place mult de o fata. Suntem prieteni buni, si deseori vorbim, ridem impreuna si asa mai departe. Intr-o seara am mers cu ea pina acasa, intr-un fel am petrecut-o. Tot drumul am vorbit, am ris, am glumit. Dar nu stiu precis daca ii place ei de mine sau nu. Cum as putea sa-mi dau seama de asta?

12 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Mai, in mod sigur nu-i place de tine, de aia rade si povesteste cu tine.
Si ce poti face? Este o greseala sa o intrebi, dar poti sa-i dai cateva indicii despre ce simti tu pentru ea si vezi daca ea iti zice daca simte ceva la fel.
Adica ii poti spune ca iti place mult sa fii cu ea, sau ca ai vrea sa petreci mai mult timp cu ea, etc.
O intrebare directa intr-o chestiune asa delicata poate pune in dificultate partenerul, si chiar daca ii place foarte mult de tine te poti trezi cu un raspuns evaziv.

| MasterOfDisaster a răspuns:

Intreab-o. E cel mai simplu, si asa vei fi sigur de sentimentele ei.

| ValyCoolBoy a răspuns:

Ma deci jur ca toti baieti de pe TPU sunt rusinosi si nu au pic de sange de barbat in ei. Asculta aici! Du'te la ea spune'i ca o placi si ca vrei ca intre voi doi sa fie mai mult decat o simpla prietenie! si in acest fel intreab'o daca si ea te place! mult succes!

| WhatMeanLove a răspuns:

Se vede cand o persoana te place, se baga in seama prea mult, zambeste fara motiv....asa ca risca...intreab-o asa cum iti spune toata lumea, nu piarzi nimic daca o intrebi.

| alin567 a răspuns:

Intreab-o daca te place :d

| Vix999 a răspuns:

De ce va e atat de greu sa va exprimati mai copii? Intreab-o ...incearca sa o pupi pe obraz sau ceva sau sa o iei de mana ..vezi daca te respinge.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deseori din frica ca ne vor refuza ne temem sa facem vreun pas.Nu prea ai cum sa afli daca sincer, doar daca nu0i dai aluzii ca vrei sa va intilniti, sau o intrebi direct.Gindestete ca nu ai ce pierde daca o intrebi. poate si ea te place dar se teme si ea ca va fi respinsa happy

| usuk a răspuns:

Simplu.o intrebi...ai vrea sa fim mai mult decat prieteni? si ea o sa-ti zica daca da sau daca nu.

| DurexBun a răspuns:

Poi intreaba ce parea are despre tine :p

| thelowe a răspuns:

Nu estista o formula generala dupa care sa iti dai seama pentru ca fiecare fata este diferita.ai putea sa iti dai seama dupa comportamentul pe care il manifesta fata de tine.de exemplu, daca rade la glumele chiar si atunci cand sunt secihee hee, daca o mai descoperi uitandu-se la tine cand nu vorbesti cu ea, daca e mai fericita in preajma ta.

| yubyta123 a răspuns:

Daca a aceeptat sa o duci pana acasa nu cred ca ii esti indiferent, intreab-o daca te place sau nu ca sa fii cu sufletul impacat

| TheSpecialRose a răspuns:

Daca esti un baiat mai indraznet poti sa te duci la ea si s-o intrebi. Daca esti mai timid ai putea sa-i dai tu de inteles ca o placi si sa vezi cum reactioneaza.
Dupa comportamentul ei sunt doua variante:
1. te place
2. vrea sa fiti doar amici
Iti urez succes!