| anonim_4396 a întrebat:

Îmi place tare mult de o fata.Ea vine de obiceipe la mine in clasa pt ca este prietena buna cu o colega( sunt clasa a IX-a si fata de care îmi place la fel). Eu sunt putin cam timid si am început sa stau mai multcu colega mea, in scopul de a o cunoaste mai bine pe fata de care îmi place. Problema este ca aceasta colega din cate am văzut a început sa mă placa. Cum ii pot spune ca îmi place de prietena ei? Daca mă place nu cred ca ma v-a ajuta asa de mult. Nu sunt sigur in totalitate ca ma place, doar ca in ultimul timp a cam dat semne.

6 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Daca asa de mult iti place du-te si abordeaz=o, invit-o la un vin in oras, spune-i ca-i faci cinste, atunci va zice da

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Sfat practic: incearca sa-i dai o palmuta peste fund ( se va enerva in prima faza, dar crede-ma la varsta ei, fetelor le plac baietii asa nebunatici)

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Te duci la fata de care iti place si ii spui, no big deal, o sa aprecieze curajul tau garantez! Iar daca o prinzi intr-o zi proasta o sa zica un "nu". So what? Asa iti dezvolti abilitatile de socializare cu fetele. ( nostalgia...) Bafta cu gagica!

| niki1003 a răspuns:

Situatia ta este cam complicata. dar vorbeste cu colega ta si spune-i ca o placi pe prietena ei.cu putin tact si daca ai grija cum abordezi aceasta tema totul o sa fie ok. si despre fata pe care o placi, nu intotdeauna este nevoie de cineva ca sa va cunoasteti. take it easy. spune-i ce simti si poate iese ceva

| YessWey a răspuns:

Daca îi spui, fii sigur ca ea o va indeparta pe prietena ei de tine.
Cred ca ar fi bine sa-i spui de acest lucru fetei care îti place si situatia se va schimba.
Succes!

| Lucïän_Epure_2001 a răspuns:

Ii spui exact asa cum crezi tu ca e mai bine, daca cu adevarat tine la tine, te va ajuta sa fii fericit alaturi de fata de care iti place