| Clivaj a întrebat:

In urma cu sase zile am avut un act sexual mai furtunos, am simtit o mica usturime de la un moment dat.Mi-am dat seama ca frenul meu s-a rupt partial, cu chiu si vai, oprirea sangerarii... dupa 5 zile s-a cicatrizat complet iar astazi am avut un nou contact sexual(nici pe departe la fel de furtunos) si a aparut aceeasi problema. Ce ar trebui sa fac?

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

Cea mai indicata solutie se reduce la prezintarea ta la sectia urologie pentru ca un medic urolog sa-ti cauterizeze rana fiindca prin acel fren a trecut pana l-ai rupt un vas de sange destul de important. In caz contrar rana se poate infecta si sa apara complicatii inutile care uneori pot deveni destul de grave.