| anonim_4396 a întrebat:

într-o zi am fost la o fată acasă și am vrut să facem sex, dar eu nu aveam un prezervativ la mine. Ea mi-a făcut preludiu 3 ore. Cand am vrut să introduc penisul in vagin din fericire mi-a murit erectia, dar i-am atins vaginul cu penisul. Poate fi însărcinată? Acum nu stiu daca in varful penisului aveam lichidul preejeculator dar inainte sa o ating mi-am dat cu salivă capul penisului. De mentinut ar fi ca ea e virgină și cand mergeam spre casă am observat ca pe lenjeria intimă penisul si dat drumul la lichidul preejeculator.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru informarea ta corecta :
1.) Lichidul preejaculator NU are in continutul sau nici macar 1 (UN) singur spermatozoid,
2.) Sarcina se poate forma NUMAI in anumite situatii si conditii :
si din acest motiv trebuie sa afli pentru a sti pe viitor ca pentru a se putea forma o sarcina este nevoie de un pic mai mult decat simpla penetrare a ''pasaricii'' si din acest motiv te sfatuiesc si iti indic sa citesti cu atentie urmatoarele explicatii.
Pentru informarea ta certa si cat mai corecta trebuie sa stii ca :
A.) pentru a se forma o sarcina, in mod OBLIGATORIU trebuie sa fie intrunite minim 2 CONDITII,
B.) precizarea ca cele 2 conditii sunt OBLIGATORII si trebuie sa se si produca in acelasi timp, simultan si anume :
1-) In primul rand trebuie sa stii ca femeia poate sa ramana insarcinata NUMAI/DOAR in cazul in care sperma ajunge in mod cert in vagin in urma unui act sexual/joc sexual/masturbari care este intretinut in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual. Actul sexual/masturbarea poate fi intretinut doar in una sau in toate cele 4-5 zile fertile situate inaintea zilei de ovulatie, sau FIX in ziua ovulatiei cand apare OVULUL in uter si acesta este VIABIL. Este determinat atat stiintific si medical ca OVULUL este VIABIL si poate fi fecundat NUMAI/DOAR in singura/unica zi si anume cea a OVULATIEI de catre un singur spermatozoid care poate sa provina NUMAI din sperma si NU si din lichidul preejeculator asa cum sustin unii agarici ageamii de pe acest site.
2-) Dar chiar si daca este indeplinita prima conditie si anume cea privind o zi fertila chiar si atunci trebuie sa fie indeplinita si cea de a 2-a conditie obligatorie pentru ca sarcina sa poate lua nastere si anume acea confirm careia SPERMA autentica trebuie sa ajunge in mod obligatoriu si sigur IN VAGIN, indiferent in ce cantitate, in cel putin una din cele 4-5 zile ale perioadei fertile a ciclului menstrual.
Fiindca in cazul tau au lipsit practic toate conditiile si necesare si obligatorii : SPERMA, PENETRAREA si posibil ca nici joaca de-a sexul sa NU fi avut loc in una din zilele PERIOADEI FERTILE a ciclului menstrual, reiese ca in mod logic si normal formarea sarcinii devine in proportie de 100% IMPOSIBILA. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu rămâne mă.

| Emilian65 a răspuns:

Nu poate fi gravida pentru ca nu ai penetrat-o si nici nu ai ejaculat in ea. De la lichidul preejaculator nu se poate sa ramana gravida deoarece acesta nu contine spermatozoizi viabili ca sa apara o sarcina.

| Andreeush a răspuns:

Nu poate rămâne însărcinată în condițiile prezentate de tine.