| andreap5431 a întrebat:

Intrebarea este putin stanjenitoare dar trebuie sa va cer parerea si va rog sa nu radeti, sa o luati in serios si daca se poate, sa raspundeti.
Sunt baiat, am 18 ani si idea e ca in ultimile zile am exagerat cu actul de autosatisfacere. 1-2 ori pe zi, zi de zi, de vreo 4-5 zile. Problema e ca azi, din prostie, am vrut sa vad daca e ceva schimbat daca incerc de 3-4 ori. La a 3-a si a 4-a incercare, in timpul actului, am simtit o usoara senzatie neplacuta, ca o intepatura ce aparea si disparea constant undeva in partea de jos a testiculului drept si inspre zina unde se termina scrotul, dar pe interior.
Intrebare este daca aceasta senzatie a fost cauzata de abuz sau este vorba de o problema medicala mai serioasa. multumesc pentru atentie si va rog sa luati in serios intrebarea.

10 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Ia o pauza de cel putin 15 zile, mananca salate de fructe si legume, cu 4 nuci, otet de mere si ulei de masline - zilnic, cel putin un bol mare sau 2 mijlocii - si pune mana si invata, ca vine bacul. plus ca fetele apreciaza baietii culti, finuti curati, amuzanti, manierati.
Sper ca nu fumezi, si nu consumi junk food.
Daca poti alerga cel putin o ora pe zi e si mai bine - sau de 2 ori cate 30 de min, sau altceva echivalent.
Mai scrie-ne dupa 2 saptamani cum esti.
Success!

| epurasu a răspuns:

Din cauza abuzului e durerea! pe zi de 3-4 ori e foarte mult!

| doctorandus a răspuns (pentru epurasu):

Unde scrie asta? Intr-un tratat medical din ultimii 25 de ani?

| epurasu a răspuns (pentru doctorandus):

Vrei sa zici ca e normal de 3-4 ori pe zi la un copil?

| doctorandus a răspuns (pentru epurasu):

Loool: la 18 ani mai e copil? Si daca nu scrie nicaieri ca "e anormal la un copil" inseamna ca nu e anormal la un copil.

| epurasu a răspuns (pentru doctorandus):

Nu vreau sa dialoghez cu tine! Parca tu nu stii cine aici are 18 ani in mod sigur are 14-15 asa ca tine-o pe a ta cu e sau nu normal.

| doctorandus a răspuns (pentru epurasu):

Daca nu poti da sursa informatiei inseamna ca nu ai cunoastere despre ce vorbesti. Daca o poti da, dar sursa e radio sant: valabil acelasi lucru.

| epurasu a răspuns (pentru doctorandus):

Ca sa scap de comentariile tale seci primesti un bloc! il meriti pe deplin, l-ai cautat parca cu ...lumanarea!

| doctorandus a răspuns:

Nu stiu. Daca tu crezi ca ai probleme medicale, mergi la medic. In rest masturbarea e sanatoasa si in sine nu produce astfel de probleme.

| doctorandus a răspuns:

Salate de fructe si legume... p-asta l-a prostit foamea. Nuci si otet de mere, atata stie saracu'. Asocierea dintre astea si durerile de testicole este ideatie bizara.