| anonim_4396 a întrebat:

intrebarea mea este urmatoare, eu sunt la facultate la sibiu, prietena mea este in clasa a 12 si la vara trebuie sa isi aleaga o facultate, ea a zis ca nu prea vrea sa vina in sibiu ca nu ii place si ca vrea sa se duca in Bucuresti, facultatea care o face acolo poate sa o faca si aici, i am zis asta dar a zis ca acolo are mai multe avantaje si ca e mai ok, de ce sa vrea sa stea acolo singura cand putem sa stam la sibiu amandoi? daca se duce, relatia mai merge? o sa fie bine? ea zice ca o sa fie totul ok, ca ne vedem la saptaman si toate bune dar nu stiu ce sa zic, voi ce ziceti?

6 răspunsuri:
| Roxana0606 a răspuns:

Fiecare ar treptul sa isi aleaga viitorul.
Eu spun ca daca intre voi e o relatie puternica, stransa nu aveti de ce sa va despartiti. Trebuie sa o intelegi. O sa fie bine daca sunteti sinceri unul cu altul. Daca e sa plece, pleaca si cu tine in casa si casatorita si cum mai vrei tu. Sa nu iti fie frica niciodata ca o sa plece din viata ta o persoana. Daca ii e locul acolo nu pleaca nici daca te rogi de ea. Crede-ma!

| Emilian65 a răspuns:

In momentul in care unul este la Sibiu si celalalt la Bucuresti, relatia voastra se va strica. De ce nu mergi tu la Bucuresti sa fii alaturi de ea?

| Razvy12 a răspuns (pentru Emilian65):

Eu sunt deja la facultate in primul an, si daca ma duc pierd 1 an si sunt si la taxa si pierd si banii....as renunta aici, sa pierd un an, sa ma duc dupa ea, tu ce zici?

| vocea a răspuns:

Eu zic ca alegerea facuta de ea spune totul. Pune-ti ordine in ganduri si intreab-o daca vrea o failie cu tine.

| ambicio a răspuns:

Are dreptate, e dreptul ei să-și aleagă viitorul. O să fie bine, bineînțeles.

| Stefanismyname a răspuns:

Ochii care nu se vad se uita.O sa tina relatia dar o sa ajungeti sa cadeti de comun acord sa va despartiti pentru ca nu vor mai exista sentimente