| Florinel a întrebat:

am o prietena care este clasa a 9-a si este la profil matematica-informatica, si vrea sa se duca la facultatea UNATC o facultate de teatru din Bucuresti, este hotarata de asta si vrea sa stie daca acest profil o impiedica sa faca acest lucru si daca trebuie sa isi schimbe profilul. Dau funda! si voturi toturor celorlalti.Va multumesc >:d

1 răspuns:
| pinkycarmen a răspuns:

Nu are absolut nicio legatura profilul din liceu cu facultatea. Facultatile bune isi dau propriile examene, iar acolo trebuie sa ai cunostinte in domeniul respectiv. Am o prietena care a terminat filo si a dat la medicina, intrand printre primele, in situatia in care nu a mai facut bio si chimie din a 11-a.
Profilul de mate-info este cel mai complex, plus ca e prea devreme sa spuna ca vrea fara doar si poate sa mearga la o anumita facultate, deoarece nu este pusa in situatia respectiva si ii este usor sa vorbeasca de viitor, nu are maturitatea necesara. happy