| AndreiVal54 a întrebat:

iubitei mele de vreo 2 saptamani ii este rau in fiecare zi, vomita, o doare capul, burta si s-a ingrasat oleaca in zona burtii, dar am facut un test si a iesit negativ. Poate sa imi spuna cineva daca nu era un test bun sau daca nu e posibil sa fie insarcinata? Ma refer exista alta cauza sau? Ea nu mai fumeaza si a fost fumatoare acest lucru o afecteaza? Dau funda

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Toate acele stari ''de sanatate'' descrise pot sa reprezinte o multime de afectiuni printre care : digestive, ulcer, migrena etc. dar nici una dintre acele stari amintite, NU poate fi atribuita sau considerata ca ar reprezenta un simptom de sarcina dintr-un motiv extrem de simplu : NU EXISTA simptome de sarcina in acest moment al ciclului. Testul de sarcina pentru a avea rezultatul CORECT si considerat VALABIL se poate face dupa trecerea a 21 de zile de la ultimul contact sexual neprotejat. Sarcina se poate forma doar in urma intretinerii sexului intr-o anumita perioada care este situata cam la mijlocul ciclului menstrual. Multa sanatate!

2 răspunsuri:
| wowmentol2 a răspuns:

Da

| madalina299 a răspuns:

Daca ati avut contact sexual neprotejat da. daca a intarziat menstruatia da. ma refer la sarcina. sa repete testul peste cateva zile daca suspectati o sarcina.