| Maios a întrebat:

La ce varsta(minima) poti contacta un BTS( boala cu transmitere sexuala) si care sunt sansele daca faci sex neprotejat cu o fata sanatoasa care nu i-a venit inca primul ciclu mestrual?

5 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Daca nu ai buletinul ei de analiza in fata nimic NU garanteaza ca e sanatoasa. In principiu persoanele care fac neprotejat sunt cele care stiu ca nu au nimic de pierdut daca o fac (implicit sunt bolnave), suna logic nu?

| Kaℓi a răspuns:

Cum sa faci, mai, "sex neprotejat cu o fata sanatoasa care nu i-a venit inca primul ciclu mestrual"?
Vad ca esti foarte grijuliu cu tine, sa nu cumva te imbolnavesti... la ea nu te gandesti ca e prea tanara?

| Oana92 a răspuns:

La orice varsta poti contacta o boala cu transmitere sexuala. Sansele ca o fata care inca nu are ciclu menstrual sa contactacteze o bts daca face sex nepotejat sunt la fel de mari ca ale uneia aflata aproape de menopauza. Doar ca in primul caz tipul de la care ia boala risca (si merita!) sa ia si niste ani de puscarie...

Răspuns utilizator avertizat
| Scarlettttttttt a răspuns:

La orice vârsta poti lua o boala cu transmitere sexuală..nici la fata nu conteaza daca i-a venit ciclul sau nu. Conteaza ca unul dintre parteneri sa nu fie deja infectat de o BTS