| SmQaLeXuTzz a întrebat:

la scoala o fata tot ma ia in brate intruna si se uita mereu cand vorbeste cu cineva la mine, dar eu nu prea o plac, si cateodata imi zice daca ii dau voie sa ma ia in brate si eu ii zic nu si atunci se supara..Cand un coleg ii zice " Iti place de Alex nu?" ea zice "Doamne fereste, cum sa-mi place mie de el "...Nu mai inteleg nimic...Voi ce dredeti?

12 răspunsuri:
| Kitty a răspuns:

Eu cred ca te place, dar de ce ar recunoaste? Acum, daca tu zici ca nu simti nimic pentru ea si ti-e indiferenta dpdv sentimental, spune-i sa inceteze si ca nu-ti place atitudinea ea. Se supara, dar pana la urma ii trece. Si totusi, ce poate sa faca, sa te ia in brate cu forta? Ia atitudine, dar nu fi lipsit de bun simt.

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca placerea nu este reciproca ar trebui sa i-o spui direct in fata. Sa-i explici ca te deranjeaza comportarea ei.Insa ar trebui sa te gandesti bine inainte de a o indeparta deoarece ea te place, te iubeste esti idealul suprem al ei.Alegerea iti apartine tie.

| drogh a răspuns:

Probabil te place dar stii tu cum... in secret. Daca tu nu ai aceleasi sentimente fata de ea, atunci nu ii da sperante! Nimanui nu-i place pierderea de timp pentru nimic. Spune-i clar ceea ce trebuie sa stie (ca mai mult de amici-prieteni nu puteti fi)chiar daca adevarul doare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alex happy Eu cred ca ar trebui sa mai pui mana pe o cartebatting eyelashes

| Hitback a răspuns:

Eu "dred" sau mai corect spus cred ca tu trebuie sa imbratisezi o carte de romana si nu o fata.
Strict parerea mea.

| SmQaLeXuTzz explică (pentru Hitback):

De cate ori ai citit intrebarea ca sa gasesti o greseala? Si app am gresit o litera, domnule '' carte de romana ''.

| Hitback a răspuns (pentru SmQaLeXuTzz):

De cate ori ai ai citit intrebarea inainte sa o postezi? intruna legat? Cum sa-mi place? Dred? Eu unul nu vad doar o litera gresita. Odata cu recomandarea unei carti de romana pot sa iti recomand si o pereche de ochelari cu lentile convergente pentru a-ti corecta vederea (de aproape). Succes.

| AdeDm a răspuns:

Pai tu ne-ai spus cam toate amanuntele, dar ai omis unul important, respectiv cel ar varstei voastre. Sa stii ca in functie de varsta depinde comportarea persoanelor si modul in care incearca ei sa-si arate afectiunea fata de persoanele iubite sau pe care o plac. Dar un lucru e foarte clar, fata respectiva te place si chiar daca tie nu, nu vad un lucru rau prin a-i oferi o imbratisare, macar amicala, sigur o vei face fericita. Niciodata nu stii cum va putea fi continuarea. Si cred ca esti constient ca ea nu vrea sa recunoasca in fata colegilor vostri faptul ca te place deoarece daca tu i-ai demonstrat ca nu esti interesat de ea, atunci cand ar recunoaste acest lucru in fata lor, sigur ar putea sa se simta neconfortabil din punct de vedere emotional. Dar iti dau un sfat: intreba-o pe cea mai buna prietena a ei daca te place sau nu, ea sigur stie.winking Funda? ^^

| SmQaLeXuTzz explică (pentru AdeDm):

15 ani.

| AdeDm a răspuns (pentru SmQaLeXuTzz):

Pai nu are rost sa te mai complici atat de tare in problema asta. La 15 ani, toata lumea simte ca si-a gasit sufletul pereche, ca daca s-ar despartii de persoana iubita lumea s-ar termina si de astea... Dar vezi tu, viata nu-i deloc prea complicata, noi ne-o complicam singuri. Lasa timpul sa treca si asa in felul asta si fetei o sa-i dispara "indragosteala" fata de tine, apoi totul o sa fie bine. Dar inainte de toate trebuie sa te gandesti bine si sa fi sincer cu tine la intrebarea "Oare eu o plac sau nu?" S-ar putea ca tu sa o placi dar sa nu-ti dai seama de lucrul asta pentru ca de cele mai multe ori ne dam seama de anumite chestii cand este deja prea tarziu. Oricum multa bafta in continuare si nu te panica sau stresa pentru asemenea minoritati, pentru tine viata abia de acum incepe. happy

| Diandra19 a răspuns:

Fetele sunt complicate. Incerca sa te imprietenesti cu ea, dupa vei vedea ca lururile vin de la sine. Depinde daca si tu o placi sau nu

| Alesssandra a răspuns:

Eu zic ca ea te place sau ca are nevoie de suport emotional, incearca sa o ignori daca nu iti place, considera ca e o prietena. funda?