| anonim_4396 a întrebat:

La sfarsitul lunii August, voi face sex cu iubita mea. Ea va avea 15 ani aproape 16 iar eu 17 ( nu vreau sa aud chestii de genul ca ea e prea mica si ca trebuie sa o mai las sa se dezvolte si altele, e o decizie ce am luat-o de comun acord si in era in care traim sex-ul la 15-16 ani e clar ceva normal ). Am nevoie de cateva sfaturi pentru ca nu vreau sa dau gres. Intentionez clar sa folosesc prezervativ, durex dar nu stiu exact care ar fi cel mai bun. extra safe am auzit ca e cel mai folosit. Dar vreau si cateva sfaturi din partea voastra daca e cu putinta.
1. Ar trebuii sa ma masturbez in continuare ( nu o fac des, o data maxim de 2 ori pe saptamana ) pentru ca, am auzit pareri pro si contra in privinta asta, unii spun ca masturbarea ma ajuta sa rezist mai mult ( de obicei undeva la 5 minute rezist, 6-7 daca ma fortez mai mult ) si mai demult am facut un experiment, 4-5 luni nu m-am masturbat DELOC si cand am inceput iarasi, mi-a trebuit 10 minute sa ajung la ejaculare ( voi sa imi spuneti daca chiar asa este sau doar in cazul meu ) Si daca ar trebui sa ma masturbez, inainte de actul sexual, de cate ori si la ce interval de timp? de doua ori ar fi bine? ( mentionez ca rezist mai mult dupa 2 masturbari, am experimentat si asta ) sau sa continui cum o fac de o luna incoace, cand vreau sa ma masturbez si ajung in stadiul ejacularii poc o las moale si revin iar, cel putin o data pe noapte sau eventual daca imi dau drumu POT oprii ejacularea, fara sa curga nimic ( ma abtin )
2. Daca actul sexual e efectuat corect, cu rabdare calm si grije ea poate patii ceva? ( adica poate dureri de burta o sa aiba sau altceva, dar altceva? tin sa mentionez ca sunt intr-o clasa de 28 de fete, toate trecute prin sex cu respectiv varste de 15-16 ani si sunt sanatoase tun
3. Ce as putea face sa nu se rupa prezervativul? ( exista sanse sa se rupa? mentionez ca am penisul de 18 cm
4. Amandoi suntem virgini, ei stiu ca va trebuii sa ii curga un pic de sange dar mie? Adica, mi se va rupe ata / ma va durea sau alte chestii?
5. Credeti ca ii va placea? adica eu o sa fac tot ce pot, sa nu ma excit asa tare o sa fie o partida de 30min o ora maxim zic eu, cu tot felul de saruturi atingeri etc, vreau sa fac perfect.
Multumesc tuturor anticipat!

10 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

V-ati fixat deja data dezvirginarii, ha?
Nu o sa fie perfect prima data pentru ca pe ea o sa o doara, o sa fiti stangaci si va iesi un mare fail, probabil nici nu veti simti multa placere. Poti sa te masturbezi in continuare, nu prea conteaza. Nu va pati nimic dupa, stai linistit. Oricum, incearca sa ejaculezi in afara ei chiar si cu prezervativ, e mai ok.

| darrio2007 a răspuns:

Daca pui atatea intrebari mai bine mai asteapta pana sa faci acest pas.Esti ca o mireasa inaintea nuntii.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Lasă fata in pace, nu o nenorocii pe viață, asteaptă pină după 18 ani, esti inca mic si ea la fel, părintii ei sunt de acord cu ideiile tale? Ei ar trebui sa te opreasca deoarece tu inca nu ai vârsta necesara pentru a face sex, iar fata nici atît. Potoliti vă cu lucrurile astea pina cind veti fi maturi amindoi si tu si ea.

| Oana92 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Nu cred ca e ok ca acesti copilasi sa faca sex la varsta asta. Dar sunt curioasa cine a cerut acordul parintilor cand si-a inceput viata sexuala. Asta chiar e stupid!

| Lucaefericit a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Poate sa faca sex cand si cu cine vrea. nu trebuie sa ii spui tu ca nu trebuie sa faca asta, iar daca si fata aceea doreste ar trebui sa ii lasi in pace, deoarece au cazut de comun acord happy

| Kaℓi a răspuns:

Cred ca am fost cam rai cu tine happy
E laudabil ca esti preocupat de treaba asta, ca nu vrei sa faci greseli si ca iti faci probleme pentru ca vrei ca totul sa fie perfect.
Dar mi se pare un pic exagerat. Adica, programarea, pregatirile preliminare etc. happy
Sunteti inca tineri, dar e treaba voastra daca va doriti asta. Insa eu cred ca ar trebui sa fie ceva spontan, sa cedati dorintei intr-un moment de "nebunie" si de iubire, nu sa respectati un grafic sau un calendar. Parerea mea happy

suntserios
| suntserios a răspuns:

Misto. Si facut programare cu 6 luni inainte. Zici ca e bilet de avion.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

1. Cum te masturbezi maxim de doua ori pe saptamana, cel putin odata pe noapte? Ai impartit universul la 0? Si cum rezisti doar 5 minute? Cand te masturbezi tu ar trebui sa decizi momentul culminant, nu se pune problema de rezistenta. Faci ceva gresit.

2. Ce-i ala sex efectuat corect, cu rabdare si calm. Daca esti calm in timpul sexului faci ceva gresit. E ca si cum ai fi calm in timp ce fugi de politie...

3. Sa-l folosesti corect. Are desene pe el, e gandit pentru cretini. Ca multi sunt prea cretini ca sa inteleaga doua desene e alta poveste.

4. E posibil. Mai rau decat pe ea nu o sa te doara 100%.

5. Poti sa ii lipesti si diamante pe fese. Sansele sa o satisfaca primul act sexual, mai ales ca presupune si dezvirginarea, sunt egale cu sansele ca tatal ei sa se bucure cand va afla ca fica-sa virgina va aduce gonoree acasa.

| Nitunitu a răspuns:

Hai sa iti tin partea, vad ca toti de aici te condamna.

Atat te intreb.

Daca tu vezi atatea complicatii in a face sex cu iubita ta acum la varsta asta, nu crezi ca o sa va despartiti foarte repede dupa ce incepeti sa faceti sex?

Te vad timorat, rusinos, timid, si ea se asteapta sa fi un armasar direct.

Concluzia este ca o sa o pierzi in maxim 6 luni pentru ca ea o sa vrea sa incerce si cu altul din moment ce tu ii deschizi aceasta cale. Crede-ma nu o sa fi tu de vina, ci varsta ei. Pastreaz-o virgina pana mai tarziu si nu o sa regreti. Nu zic pana dupa casatorie pentru ca sigur nu o sa ma asculti, dar mai las-o sa isi termine scoala si vorbiti dupa, pentru ca acum o sa vreti si fara prezervativ, posibila sarcina, si uite inca un viitor compromis. Sunt multe fete care vor fara dupa ce se dezvirgineaza si crede-ma cand te controleaza hormonii si pe tine si pe ea, parca iti preia satana trupul si se joaca la manete...

O iubesti, protejeaz-o, las-o sa mai creasca si o sa fie mai bine...

| MyNameIsANONyM a răspuns:

Sorry nu am citit tot din cauza ca sunt cam lenos si stiu ca nimic interesant nu e acolo, vreau sa zic doarca am avut o asemeanea situatie ca ata cu acea fata.sunt de acord cu faptul ca e timpul potrivit pentru sex, adica varsta potrivita pentru inceperea relatiilor sexuale.iti zic din start nu planuiti acea zi cind o veti face.sati explic de ce : faci planul, pasul 1 2 3 4 5 6... oricum macar unul din aceste pasuri nu va merge asa cum trebuie si deja va fi un minus.sa inteleg ca ea e virgina, daca veti planui acea noapte creierul ei deja va contine informatia ca in acea noaptea va fi asta, asta, asta si la urma sex in care va fi durere, si intr-adevar cind va veni momentul de sex poate si nu va fi acea durere cum si-a imaginato insa din cauza ca ea a constientiza din start ca va fi aceasta durere durerea adevarata o va simti chiar si de doua ori mai tare {poate nu vei intelege genul meu de explicatie. studiaza amanuntit psihologia generala si ma vei intelege} cel mai bine e sa nu mai deschideti tema despre sexul vostru care va veni, cind va veni posibilitatea de a o facede exemplu la tine acasa, o inviti la tine dar sa nu-i dai de inteles ca pentru sex apoi faceti ce mai faceti voi acolo si cind va fi momentul de a va culca staruiete sa fie cit de intuneric este posibil{din cauza intunericului sa va inchide receptorul vizual si vor creste sensibilitatea celorlalti receptori si totodata dincauza intunericului ea va poate fi mai relexata inclusiv si creierul e mai relaxat}idea e ca trebuie sa conduci tu situatia ia-o pe neasteptate mai pot aici sa vorbesc ore intregi, daca doresti detalii zi-mi si iti dau vreun site de socializare vom vb.{posibil sa nu fi inteles nici jumate din ce am zis insa odata cu studierea psihologii un pic de biologie vei intelege}P.S aveam si eu shaptesprezece cind am avut asa situatie.succese