| Florin_Hck_1999 a întrebat:

m-am despartit de iubita mea. sufar de o luna in continu o iubesc foarte mult nu o pot uita. Dupa 2 zile de despartire ea era cu altu... Dar totusi o iubesc imi vine sa ies pe strada sa strig de durere sa scot inima din mine o iubesc ca nebunul ea zice ca ma iubeste dar e cu altu. cum vine asta dar
tot o iubesc incerc sa o uit dar imi fac rau ajutor o iubesc prea mult chiar daca imi face rau tot o iubesc! HELP ME!

Răspuns Câştigător
| AlinaN a răspuns:

Nu stiu ce varsta ai dar banuiesc ca esti micut si iti spun din propria experienta ca iti vei reveni mai repede decat crezi. Orice sfat ai primii, nu te ajuta cu nimic in momentul asta, nici un sfat nu-ti poate sterge suferinta.Eu am incheiat acum 3 sapt o relatie ce dura de 3 ani si stiu perfect ce simti.Tot ce tebuie sa constientizezi in momentele astea este ca ea nu te merita.Comportamentul ei nu este al unei fete de treaba.Nu merita sa iubesti asa ceva, gandeste-te ca meriti ceva mai bun, iesi cu prietenii in oras, ocupa-ti rimpul cu activitati ca sa nu te mai gandesti la ea continu.Viata nu se termina o data cu plecarea ei.Sunt sute de fete mult mai bune.

9 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Esti copil mic. Acum incepi viata si te dai cu capul de toate. O sa schimbi multe la viata ta pana sa iti dai seama cum sta treaba. Lasa ca nu ai investit prea mult in ea, ci pur si simplu e obisnuinta. Te-ai obisnuit cu ea, si acum ca nu ma ieste, nu iti e bine. Nu fi egoist! Nu primesti niciodata tot ceea ce vrei.

| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru Florin_hck_1999, Cum se scrie corect cuvantul intro mai tantalaule? de ce ai scos din context cateva cuvinte si nu analizezi corectitudinea propozitiei in ansamblu? ""acesta este motivul CA IUBIRI FRUMOASE SI nemuritoare vei gasi doar in literatura precum au fost"" Analizeaza-ti constructia frazelor tale si vezi cate greseli de exprimare ai copil prost, increzut si needucat.

| neutrino a răspuns:

Iubirea este un sentiment nobil, neconditionat de nimic: asa ca o poti iubi mai departe, este dreptul tau pe care nimeni nu ti-l poate lua.

| Emilian65 a răspuns:

Degeaba o iubesti tu daca ea si-a facut alt prieten.Las-o in pace si fa-ti si tu o prietena care sa te iubeasca cu adevarat.

| Florin_Hck_1999 explică (pentru Emilian65):

Ia zi dupa 2 zile =) Ei erau impreuna de mai mult timp...

| AndyAndrey01 a răspuns:

Trecetimpul multe rime la cuvinte poti face si un beat

| TRECEtimpul a răspuns:

Bagati mintile in cap! Iubesti o tarfa care nu da doi bani pe tine, doar se joaca cu tine si atat. Ca sa-ti treaca iubirea, de cate ori te gandesti la ea, imagineazati un sac plin de hepatita, hiv, chalmydia, candidoza si alte boli cu transmitere sexuala si ai sa te vindeci de iubirea asta netarmuita, pentru ca e o tarfa si tarfele trebuiesc tratate ca atare!

Si ca sa te dezgust si mai mult si sa te fac sa intelegi de ce s-o lasi, gandeste-te ca atunci cand isi i-a limba in gura cu altul si ala poate nu are o igiena tocmai okey si si ala la randul sau mai umbla cu altele, iti dai seama cat transfer de microbi, strptococ si candidoza poate exista in gura ei, mai ales ca acum stii clar ca mai umbla si cu altii? Hm? Ai mai saruta asa ceva? Asa ca nu iubi tarfele! Tarfele sunt pentru **** unde folosesti prezervativ pentru protectie, nu de iubit! Pentru iubit gaseste-ti o fata serioasa!

| Florin_Hck_1999 explică (pentru TRECEtimpul):

Multumesc. cineva care ma intelege...

| AlexandraCristina98 a răspuns:

Uita de aceasta fata deoarece nu merita. Stiu ce simti deoarece am trecut prin aceeasi situatie. La inceput dupa despartire (gen 2-3 luni) este greu deoarece inca o iubesti dar dupa vreo 3 luni o sa o uiti si probabil vei cunoaste si o alta fata. Te sfatuiesc sa nu faci greseala de a te intoarce la ea chiar daca iubirea ta e neconditionata, iti va face si mai mult rau aceasta fata deoarece te foloseste. In fine, alegerea ramane a ta dar trebuie sa te gandesti bine inainte de a lua o decizie si incearca sa te ghidezi mai putin dupa sentimente. Sper ca ti-am fost de folos.