| Visatorul47 a întrebat:

Salut/Bună TPU, am o mică. întrebare.
În urmă cu o lună m-am despărțit de prietena mea.din cauza distanței..chiar la 2 zile de la despărțire a cunosc pe alt băiat. faza este..ca într-un fel ea zice ca ma iubește..azi sa despărțit de acel băiat..am tot încercat sa o iau înapoi. însa fără rezultat. însă ma tot refuză.o acceptat într-un final sa ne împăcăm însă mi-o zis.că ea tot la el va trage..asa că mai are vreun rost? sau sa încerc ceva nou, adevărul e ca o iubesc din toată inima! Aș dori un sfat dacă se poate. Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Relatile la distanta sunt o dezamagire si o mare iluzie,cred ca si tu poate ai gresit si ea sunteti tineri si gresiti e ceva normal,tu ai visat mai mult ca ea,din pacate realitatea e una visele sunt altceva,numai are nici un rost si numai te milogi atata de ea, asta e fata de mult la placut pe acel baiat de tine poate doar s-a folosit, e vina ta ca ai crezut in ea, eu ma mir ca ai crezut in ea sincer si la distanta, tia demonstrat ca tia batut joc de tine mereu, cand iubesti nu fugi la altul dupa 2 zile, asa patesti cand crezi in fete/femei, in ziua de azi sunt in mare parte numa tarfe ipocrite asta e adevarul

| Visatorul47 explică (pentru RAY):

Nu zic că n-am greșit și eu, dar pot spune un lucru niciodată n-am înșelato ..sau sa o rănesc într-un fel, pentru mine este singura fată pe care o voi iubi, chiar dacă ea nu mai face parte din viața mea. Cât despre distanță, mai erau doar 3 luni până să fiu lângă ea, normal ca am avut încredere, timp de 9 luni nu am avut probleme, problemele au început sa apară.din cauza celei mai bune prietene a ei(nu vreau sa o jignesc, dar e o curvă) de atuncea totul s-a schimbat, o să încerc sa vă ascult sfatul și o să încerc sa accept realitatea chiar dacă e dureroasă, mulțumesc pentru sfat.

| RAY a răspuns (pentru Visatorul47):

Si eu am patit ca tine stiu cum

14 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca fata si-a facut un alt prieten, nu te mai iubeste, nu te mai amagii cu apa chioara, nu vezi ca fuge dupa altul/altii?!
Nu este de ajuns ca doar tu sa o iubesti, trebuie sa vina si din partea ei acest lucru.
Sfatul meu este sa-ti lingi ranile si sa mergi mai departe, se va gasi o fata buna si iubitoare si pentru tine!

| Visatorul47 explică (pentru Violleta2022):

O să încerc să trec peste, chiar dacă va fi dureros.și va dura un timp până sa pot zâmbi din nou, îți mulțumesc pentru sfat.

| corbulalbrosu a răspuns:

Visatorule47, Incearca sa-ti deschizi larg ochii pentru a vedea exact realitatea. Cauta-ti pe cineva cu care sa poti fi mereu, nemijlocit alaturi unul de altul. Succes!

| anonim_4396 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Un foarte bun raspuns, meriti fundita! happy

| Visatorul47 explică (pentru corbulalbrosu):

Înțeleg cred că o să încerc să accept realitatea. chiar dacă va fi greu să fac acest lucru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crezi tu ca la doua zile a cunoscut alt baiat. La fel cum ai crezut ca v-ati despartit din cauza distantei...

| Visatorul47 explică (pentru anonim_4396):

Sincer nu știu ce să mai cred. Sunt..cam depășit de situație.

| alexandru0sorin a răspuns:

Man nu cred ca mai ai ce face eu zic ca te chinui degeaba daca vrei sa ramai cu ea si incerci asta. nu mai ai sanse ce sa zic daca icnerci sa ramai cu ea ramai doar un visator.

| Visatorul47 explică (pentru alexandru0sorin):

Am ales deja, cred că e mai bine, nu mai doresc să ma milogesc. aiurea, poate merit.și eu ceva mai bun, o să încerc să trec peste, și sper sa găsesc pe cineva mai bun.

| blackPug97 a răspuns:

Daca ea ti-a spus verde in fata ca o sa atraga la celalalt, nu are rost.
Dragoste cu forta nu se poate.

| Cristyan_Doru_1984 a răspuns:

Fa sex in 3 poate asa vrea

| Visatorul47 explică:

Vă mulțumesc tuturor, mați ajutat să îmi deschid ochi, aveți dreptate dacă numa eu dăruiesc iubire în această relație nu cred că mai are vreun rost, vă mulțumesc mult, și vă rog să mă scuzați că nu pot da fundă la toată lumea. O zi bună TPU happy