| catalin09023 a întrebat:

m-am imprietenit cu cineva, am vazut ca avem chiar multe lucruri in comun, ne intelegeam super bine, pana intr-o seara cand ne-am plimbat printr-un parc, ne-am asezat pe o banca, si am inceput sa o strang in brate, dupa un timp ne-am sarutat (ceva ce acum, nu is sigur daca regret sau nu) si la final dupa ce am terminat a zis ca am cam rupt toate sansele cu ea (wtf, de la un sarut?) Si dupa ce am ajuns acasa imi zice ca is super ok, si ca nu ma place mai mult decat un frate si ca nu is tipul ei... Am incercat sa fiu cat se poate de calm, si eu, am decis sa nu ne mai scriem (ea voia sa ramanem prieteni) si am zis ca nu stiu ce vreau sa fac, prieten nu pot fi ca ma indragostesc si mai tare, a zis ca o sa imi scrie cand o sa simta... Din cate o cunosc, imi va scrie dar nu stiu ce sa raspund. Ajutati-ma si dati-mi niste sfaturiwinking multumesc

Răspuns Câştigător
| LoveSleep a răspuns:

Probabil ai pana in 22 de ani, nu e vorba de nicio chimie, tipa e idioata. Eu i-as fi ras in fata cand mi-ar fi zis ca am rupt toate sansele cu ea laughing Trebuia sa o intrebi ca de ce crede ca ai vrea sa fii cu ea macar?
Ignor-o, tipa e jale.
Daca chiar vrei sa fii cu ea, cand ii scrie sa ii spui sa-ti dea niste explicatii, pentru ca nu ai timp sa ii dezlegi misterele. Si ca daca vrea sa fie cu tine, sa termine cu dramele astea de copii de 14 ani, ca te plictisesc rău.

Mesajele astea ar trebui sa o ofrice si s-o faca sa plece, dar pentru ca e femeie, din nefericire o sa te placa mai mult, spre norocul tau.

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Nu esti genul barbatului dorit de ea. Din acest motiv intre voi 2, nu exista atractia sentimentala reciproca. Si fiindca dragostea cu sila nu are sorti de izbanda ar fi cazul sa-ti indrepti ochii catre o alta...''tinta''. Bafta. Succes!

| Plato a răspuns:

Frumos, ai depasit friendzone, esti direct familyzone (mult mai grav).
N-ai ce sa-i faci, n-o poti forta sa te iubeasca. E decizia ta daca vrei sa ramaneti ca fratii sau sa inchei legaturile.

| Emma30555 a răspuns:

Posibil sa nu fii simțit acea chimie între voi, mergi mai departe nu trebuie sa regreți, Asa se capătă experienta, și din bune și din rele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A durat ceva sărutul ăla? Părea că-i place sau te-a împins atunci când ai sărutat-o? Din ce ai scris, deduc că a fost un sărut puțin mai lung sau doar mi s-a părut mie? În cazul ăsta e puțin cam ciudat să-ți spună că nu eşti genul ei sau poate doar a luat-o valul pur şi simplu şi după şi-a dat seama că de fapt nu te place.

| catalin09023 explică (pentru anonim_4396):

A durat, dar faza e ca ne-am sarutat de vreo 3 ori in acea seara (aprpx 2 ore impreuna), ceea ce si mie mi se pare destul de ciudat...

| anonim_4396 a răspuns (pentru catalin09023):

Cine ştie, nu prea poți ştii ce e în mintea ei. Poate s-a ruşinat de exemplu, şi asta e posibil.O să vezi tu pe parcurs cum mai decurg lucrurile.

Răspuns utilizator avertizat