| Acadeeeaa a întrebat:

Totul a inceput duminica trecuta. Ca sa uit baiatul care ma tot evita, am ales sa fiu cu un alt baiat, unul dragut.La inceput am ales amandoi sa fim impreuna la vrajeala ca si el voia sa uite pe cineva. Apoi mi-a zis ca a inceput sa ma placa, iar asa am crezut si eu. ( vorbeam pe mess). In seara asta ne-am intanit in parc ne-am luat in brate, de mana ne-am plimbat, dar cand a fost sa ne sarutam nu am putut, am lasat capul in pamant si nu l-am sarutat. L-am pupat p obraji cand am plecat. Nu stiu parca pe primul l-am uitat, dar acum acesta mi-a zis ca l-am facut sa se simta prost pentru ca a simtit ca m-am uitat cu sila la el. I-am spus ca nu e adevarat, dar. Spuneti-mi va rog de ce am reactionat asa? Si ce sa fac cu acest baiat:-s? E frumos, dar... nu prea ma atragestraight face.

6 răspunsuri:
| KaterinaPetrova a răspuns:

Nu prea te atrage...hmm da-i papuciilaughing mai bine sa sufere el decat tine:dtongue

| IoanaTempah a răspuns:

Incearca sa te gandesti bine si fa o alege corect fara ca nimeni sa sufere din cauza ta. Gandeste`te bine daca il placi sau nu asa in cat sa nu il minti pe el si nici pe tine spunandu`i ca iti place de el.
Daca nu te atrage, desparte`te de el si spune`i adevarul, merita macar sa-i spui adevarul. Oceanul e plin de pestisori smug

| Ballet a răspuns:

Buna :] ♥
Tu vrei neaparat o relatie? Daca da, poti incerca sa il cunosti mai bine. ^^ Oricum, daca te place merita` o sansa.
Poti sa ii explici ca inca nu esti pregatita, ca ti-ar placea sa va cunoasteti mai mult, sa stati mai mult impreuna. :]
Dar, daca tu simti din adancul sufletului ca nu o sa mearga`, poti sa ii spui. Dar totusi mai asteapta putin, cine stie. big grin

Succes.
Sper sa iasa totul bine :]

Răspuns utilizator avertizat
| Rebe97 a răspuns:

Aceeasi chestie mi s-a intamplat si mie...Intr-o seara am iesit cu gasca measi ca sa-l uit si ca sa-l fac gelos mi-am pus in cap sa ma dau la un prieten de-a lui si totul a mers ok dar cand a venit vorba de sarut n-am putut desi o tineam in continu' nu imbratisari si chestii de genu, ma tot trageam si evitam iar seara la plecare a venit spre mine sa ma sarute la despartire dar am reactionat ciudat! L-am impins pe ala si am fugit la tipu' pe care il plac si l-am imbratisat din spate...

| Mimi_6217 a răspuns:

Eu cred ca te minti singura atunci cand spui ca l-ai uitat pe primul baiat...cred ca acesta a fost motivul pentru care nu l-ai sarutat pe celalalt, sentimentele tale fata de primul au fost prea puternice.Eu zic sa vorbesti cat de curand cucelalalt baiat pentru a clarifica lucrurile pentru ca daca tu nu simti nimic pentru el si va mai trece mult timp fara sa-i spui asta cred ca isi va face sperante si apoi va fi ranit si nu cred ca ar merita asta.Dar exista si posibilitatea ca dupa un timp sa inceapa sa-ti placa de el si ar putea iesi ceva frumos.